Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Anton Šafárik
Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Anton Šafárik
19.06.2017 17:46 Domov
Slovenská tajná služba zverejnila správu o činnosti za minulý rok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2017 17:46 Domov

Slovenská tajná služba zverejnila správu o činnosti za minulý rokBRATISLAVA - Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Anton Šafárik, podobne ako jeho predchodca, rozhodol o zverejňovaní výročnej Správy o činnosti spravodajskej služby za minulý rok.


Verejná, odtajnená časť Správy o činnosti SIS za rok 2016 bude v zmysle rozhodnutia riaditeľa SIS po jej dnešnej prezentácii v pléne Národnej rady SR zverejnená na webovom sídle SIS v sekcii Pre Vás.

 

"Riaditeľ SIS tak pokračuje v novej tradícii, keď sa služba v medziach zákona otvára verejnosti a aj týmto spôsobom sa s ňou pokúša o väčšiu komunikáciu a transparentnosť. SIS vo verejnosti prístupnej časti výročnej správy za rok 2016 približuje zameranie činnosti spravodajskej služby a jej priority, na ktoré počas roku 2016 sústredila svoju pozornosť. Ide najmä o boj proti terorizmu, extrémizmu, organizovanému zločinu, na otázky bezpečnosti spojené s migračnými vlnami či ekonomickej a daňovej trestnej činnosti, ale i o analytické zhodnotenie zahraničných politických a ekonomických udalostí, ktoré v priebehu roka 2016 mali vplyv na bezpečnosť a hospodársku stabilitu Slovenskej republiky," povedal dnes pre TASR hovorca SIS Branislav Zvara.

 

Ako ďalej dodal, stalo sa už tradíciou, že na základe dohody riaditeľa spravodajskej služby, predsedu parlamentu a členov výboru na kontrolu činnosti SIS sa výročná správa za rok 2016 zverejňuje už teraz v júni 2017 po jej odprezentovaní na neverejnom zasadaní pléna NR SR.  

 

"Správa o činnosti SIS bola najskôr prerokovaná na pôde výboru na kontrolu činnosti SIS. Odtajnená časť správy zverejnená pre verejnosť vyhodnocuje činnosť služby v roku 2016, a neopisuje a nezachytáva žiadne aktivity SIS počas prvého polroka tohto roka," objasnil na záver hovorca SIS Zvara.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok