Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. júl. 2020Henrich
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
22.10.2010 07:12 Ekonomika
Slovensko by kvôli nedostatkom v OPIS mohlo prísť o 200 mil. eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2010 07:12 Ekonomika

Slovensko by kvôli nedostatkom v OPIS mohlo prísť o 200 mil. eur
Ministerstvo financií (MF) SR pozastavilo všetky nezvratné kroky v doteraz schválených projektoch operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS) a vykonalo analýzu väčšiny týchto projektov. Identifikovalo tak položky, ktoré by boli národným certifikačným orgánom alebo Európskou komisiou (EK) klasifikované ako neoprávnené.
      "Neoprávnené výdavky by museli byť hradené z dodatočných zdrojov štátneho rozpočtu, alebo by sme ich museli vrátiť späť do rozpočtu EÚ. Slovensko by tak mohlo prísť až o viac ako 200 miliónov eur," vyhlásil počas dnešnej Hodiny otázok na členov vlády v Národnej rade (NR) SR minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS). Výsledkom auditu je aj to, že odhad predpokladaných budúcich prevádzkových nákladov elektronickej verejnej správy podľa projektov rozbehnutých ešte bývalou vládou by bol dvojnásobne vyšší ako v súčasnosti.
      "Na základe analýzy projektov OPIS by elektronické služby pravdepodobne nikdy nefungovali tak, ako majú, štát by ich musel neustále dotovať a s najväčšou pravdepodobnosťou by boli pre občana ešte drahšie ako dnes, keď sú poskytované v papierovej forme," podčiarkol na pôde parlamentu minister financií.
      Jeho rezort preto podľa neho vidí veľký priestor na zreálnenie cien dodávok. "Prebiehajú rokovania s dodávateľmi, niektoré projekty a zmluvy sa budú rušiť, vo všetkých z nich sa budú dohadovať nové, pre štát výhodnejšie podmienky," avizoval Mikloš. V niektorých projektoch informatizácie spoločnosti sa podľa neho môže pokračovať, ďalšie však muselo MF zastaviť a začať ich pripravovať nanovo.
      "Ak jednotliví prijímatelia zrealizujú všetky opatrenia, ktoré navrhujeme a na ktorých sa dohodneme, ministerstvo znovu otvorí prístup k prostriedkom OPIS s čistým svedomím a vedomím, že tieto prostriedky budú využívané účelne, efektívne, teda inak, ako boli využívané za posledné štyri roky," dodal.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok