Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. aug. 2020Oskár
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rumuni, Poliaci či španieli majú lepšiu dostupnosť ako obyvatelia Slovenska.
Rumuni, Poliaci či španieli majú lepšiu dostupnosť ako obyvatelia Slovenska.
09.06.2020 13:08 Domov
Slovensko je na konci rebríčka krajín z hľadiska dostupnosti plynu pre obyvateľstvo
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.06.2020 13:08 Domov

Slovensko je na konci rebríčka krajín z hľadiska dostupnosti plynu pre obyvateľstvoMOSKVA - Ruská agentúra RIA Rating vykonala štúdiu a zostavila rebríček krajín, ktorých obyvatelia si môžu za priemernú mzdu kúpiť najviac zemného plynu.


Slovensko je na konci rebríčka

Slovensko obsadilo 27. miesto v rebríčku. Tisíc metrov kubických plynu u nás stojí 543, 6 dolárov. V porovnaní s minulým rokom vzrástla cena plynu o 4,7% (v eurách).

Z tejto štúdie vyplýva, že za priemernú mzdu na Slovensku je možné kúpiť 1, 67 tisíc metrov kubických plynu.

 

 

Susedia majú plyn dostupnejší

Česká republika obsadila v rebríčku 28. miesto. Cena zemného plynu u susedov je vyššia, a to 625,2 dolárov za tisíc metrov kubických. Vo viacerých susedných krajinách je plyn prístupnejší pre obyvateľstvo. Napríklad Rakúsko sa umiestnilo na 8. mieste v rebríčku. Obyvatelia krajiny si môžu kúpiť za priemernú mzdu 3,86 tisíc metrov kubických plynu. Hoci cena je vyššia ako na Slovensku, a to 762,3 dolárov.

 

V Poľsku stojí plyn 499,4 dolárov, za priemernú mzdu si môžu Poliaci kúpiť 1,79 tisíc metrov kubických. Najlacnejší plyn medzi krajinami V4 je v Maďarsku. V krajine tisíc metrov kubických toho paliva stojí 356,6 dolárov. Maďarsko sa umiestnilo na 17. mieste v rebríčku dostupnosti plynu pre obyvateľstvo.

 

 

Plyn je najlacnejší v Kazachstane

Najväčší objem zemného plynu za priemernú mzdu je možné kúpiť v Kazachstane, Luxembursku a Rusku. V Kazachstane stojí tisíc kubických metrov plynu 44,7 dolárov, v Rusku 87,9 dolárov.

 

 

Luxembursko sa stalo lídrom v rebríčku v dôsledku vysokej úrovne priemerných miezd, náklady na tisíc kubických metrov plynu v krajine sú 467 dolárov. Posledné riadky v rebríčku obsadili Moldavsko, Bulharsko a Srbsko. V týchto krajinách je možné za priemernú mzdu kúpiť menej ako 1,3 tisíc metrov kubických plynu.

 

https://ria.ru/20200608/1572441979.htmlreklama


Zdroj: Netky Anna Mogilevskaya

Foto:  Pixabay, RIA NovostiNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok