Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2022Vincent
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prekladisko
Prekladisko
23.11.2021 12:41 Domov
Slovensko je na technologickej špičke. Rýchlosť, efektivita a moderné technológie sa stávajú skutočnosťou!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.11.2021 12:41 Domov

Slovensko je na technologickej špičke. Rýchlosť, efektivita a moderné technológie sa stávajú skutočnosťou!Čo vám napadne, keď počujete, že Slovensku sa darí v oblasti technológií? Zrejme by si to nikto nespojil so železničným prekladiskom! Ale je to tak. Slovensko sa nachádza v konkurenčnom boji o prepravu s Maďarskom a Poľskom a je na dobrej ceste splniť kroky Ozdravného plánu. Plánované kroky získali podporu vedenia Ministerstva dopravy a výstavby SR!


Prekladisko v Čiernej nad Tisou zaznamenáva v tomto roku podstatné objemy prekládok zo širokorozchodnej koľaje na klasický európsky rozchod.

 

 

Na čo sa zameriava?

Areál sa zameriava predovšetkým na železorudné sypké materiály, z ktorých časť mieri do slovenských oceliarní, ako napríklad U.S. Steel Košice a ďalšia do Rakúska alebo Českej republiky. Priamo úmerne s navyšovaním objemu výroby v oceliarňach je navyšovaný aj objem prepravovaných materiálov.

 

O akú modernú technológiu ide?
Štátny dopravca na čele s Romanom Gonom aj z tohto dôvodu rieši otázku efektivity vykládky tovaru a od marca plánuje realizáciu vykládky pomocou modernej technológie rotačných výklopníkov, ktoré umožňujú náklad z vagónov vyložiť nielen rýchlejšie, ale aj lacnejšie a efektívnejšie, než bagrami a rýpadlami, čo je pôvodný a starý spôsob prekládky.    

“Samozrejme, nikto nevie dokedy ten nárast bude pokračovať, či nedôjde v budúcnosti opäť k nejakej korekcii, a tieto organizačné zmeny, ktoré robíme, že naša spoločnosť nebude taká citlivá na výkyvy a zmeny tohto objemu. A dokážeme tú prekládku riešiť veľmi efektívne s čo najmenším dopadom na náklady,” dodal v rozhovore pre  RTVS Roman Gono.
 

Ako je vlastne zapojená ZSSK Cargo?

Týmito efektivizačnými zmenami plní kroky tzv. Ozdravného plánu, ktorého autorom je samotný šéf nákladného dopravcu. Tieto kroky vykovaná v rámci dcérskej spoločnosti, kde boli v minulosti realizované rozsiahle investície do automatizovaných výklopníkov.  Spomínané plánované kroky získali podporu vedenia Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 

 

“Dobre viete, v akej situácii bolo CARGO minulý rok. Ten management, ktorý tam nastúpil, nový managament predložil ministerstvu dopravy alebo to predstavenstvo predložilo ozdravný plán a zatiaľ ideme podľa všetkých tých krokov, ktoré si definovalo management. Myslím si, že efektom bude zdravá spoločnosť v čiernych číslach,” uviedol pre média štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav kmeť.

 

 

Konkurenčný boj s Maďarskom a Poľskom
Slovensko sa nachádza v konkurenčnom boji o prepravu s Maďarskom a Poľskom. Aby krajina tento boj vyhrala, je potrebné stať sa špičkou na trhu a ponúknuť klientom rýchlejšiu, lacnejšiu a efektívnejšiu prekládku, než konkurencia.

 

Aké sú plány ministerstva dopravy?

Ministerstvo dopravy a výstavby SR taktiež pripravuje podporu pre prekládku kontajnerov z Ázie, ktoré sú súčasťou tzv. Hodvábnej cesty, nakoľko je aktuálna vyťaženosť pracoviska oproti prekladisku s modernými výklopníkmi, využitá len  približne na 1%.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: RTVS/ wbn.sk/ TV Markíza/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok