Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. júl. 2022Berta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.01.2015 14:45 Šport
Slovensko je už jediným kandidátom na organizáciu MS 2019
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2015 14:45 Šport

Slovensko je už jediným kandidátom na organizáciu MS 2019ZÜRICH - Slovensko je už jediným kandidátom na organizáciu 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia v roku 2019.


Súperom SR bolo doteraz Švajčiarsko, ktoré však svoj záujem o zorganizovanie svetového šampionátu presmerovalo na rok 2020. Informuje o tom oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Rozhodnutie Švajčiarska v podstate znamená, že Slovensko bude organizátorom majstrovstiev sveta 2019. Definitívne to však musia potvrdiť v máji 2015 počas kongresu IIHF v Prahe. Slovensko predtým organizovalo MS v hokeji v roku 2011, Bratislava ešte v rokoch 1959 a 1992 ako súčasť federácie participovala na usporiadaní šampionátu s českými mestami. 

 

"Švajčiarsky krok nás prekvapil. Väčšinou to býva tak, že kandidát sa vzdá až počas kongresu. Teší náš, že už v predstihu sme zostali ako jediný kandidát na MS 2019, ale našu úspešnú kandidatúru musia potvrdiť na kongrese IIHF v Prahe ešte delegáti. Do kandidatúry sme vložili to najlepšie, čo sme mohli, a vypracovali skutočne kvalitnú prezentáciu, ktorú bolo potrebné odovzdať do 10. januára 2015. IIHF ju mala k dispozícii už pred Vianocami a nás len teší, že to dopadlo takto. Aj keď sme zostali jediným kandidátom a víťazstvo máme viac-menej isté, nič to nemení na tom, že budeme naďalej pracovať na sto percent a zodpovedne pripravíme všetky potrebné podklady. Chceme, aby sa o MS 2019 hovorilo ako o ešte vydarenejších ako v roku 2011, ktoré mali obrovský úspech," povedal prezident SZĽH Igor Nemeček, ktorý bol v roku 2011 šéf organizačného výboru MS. 

 

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v septembrovej oficiálnej prihláške ponúkol za dejiská Košice a Bratislavu a s rovnakými mestami pôjde aj na pražský kongres. "Nemáme vyhovujúce haly v iných mestách, nič sa preto nemení na predchádzajúcom projekte Bratislavy a Košíc. Naša kandidatúra bude postavená práve na týchto dvoch mestách," pripomenul Nemeček a ešte doplnil: 

 

"Napriek tomu, že Slovensko zostalo jediným kandidátom MS 2019, čaká členov prípravného výboru množstvo práce. Kandidačné dokumenty momentálne posudzuje IIHF. Do Bratislavy a Košíc príde aj inšpekčná komisia, ktorá preverí haly a hotely. Stopercentne istí ziskom šampionátu si budeme môcť byť až 15. mája. Momentálne finišujeme s filmom, ktorý bude súčasťou našej 20-minútovej prezentácie počas kongresu v Prahe. Predchádzajúce majstrovstvá sveta u nás boli vysoko hodnotené. Teraz môžeme využiť nadobudnuté skúsenosti a posunúť našu úroveň ešte ," doplnil Nemeček. 


Kandidatúru odobrila na svojom zasadnutí exekutíva SZĽH v auguste 2014, následne sa pripravil všetok materiál a k prvému septembrovému dňu odišla kandidačná prihláška, ktorú už zaevidovali v centrále IIHF. V septembri 2014 na polročnom kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Tenerife na Kanárskych ostrovoch predstavili zástupcovia SZĽH motto šampionátu: "Slovak Republic, Hockey Republic, play again" čiže "Slovenská republika, hokejová republika, hrá opäť". 

 

Švajčiari sa vzdali snáh o šampionát 2019 a ustúpili kandidatúre Slovenska. Hlavným centrom šampionátu 2020 by mal byť Zürich a modernizovaná hala Hallenstadion pre 11 200 divákov. O druhom dejisku sa zatiaľ nerozhodlo, ako hlavní kandidáti sa spomínajú Lausanne a Zug. Švajčiarsko už hostilo hokejové MS v rokoch 1935, 1939, 1953, 1961, 1971, 1990, 1998 a 2009. Švajčiari oficiálne kandidatúru na MS 2020 predložili v pondelok v sídle IIHF v Zürichu. 

V súčasnosti sú známe už dejiská šampionátov do roku 2018. Najbližšie bude hostiť svetovú hokejovú elitu Česko (Praha a Ostrava) v máji 2016 sa MS uskutočnia v ruských mestách Moskva a Petrohrad, o rok neskôr v nemeckom Kolíne a francúzskom Paríži. Máj 2018 privedie najlepšie reprezentačné výbery do dánskych miest Kodaň a Herning. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  ThinkstockphotosNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok