Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. dec. 2021Edmund
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zásluhu na to má Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Diverzifikačných služieb SARIO.
Zásluhu na to má Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Diverzifikačných služieb SARIO.
11.09.2020 11:22 Relax
Slovensko sa stalo na dva dni centrom vesmírneho priemyslu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.09.2020 11:22 Relax

Slovensko sa stalo na dva dni centrom vesmírneho priemysluBRATISLAVA - Agentúra SARIO pripravila dve podujatia zamerané na podporu diverzifikácie slovenských firiem smerom k vysokotechnologickým sektorom - Slovak Space Tech Day a Slovak Aviation Industry Day, na ktorých vystúpili predstavitelia významných inštitúcií a spoločností, ako aj svetové mená z týchto sektorov.


Úvod výstavy 
Slovak Space Tech Day otvorili generálny riaditeľ agentúry SARIO Róbert Šimončič a výkonný riaditeľ Agentúry pre európsky globálny systém satelitnej navigácie (GSA) Pascal Claudel. Na úvod mali účastníci možnosť spoznať nielen prostredie a aktuálnu situáciu vesmírneho priemyslu na Slovensku, ale aj jeho možnosti v rámci európskeho vesmírneho ekosystému.

 

 

Medzi významných vystupujúcich patrili generálny tajomník ASD Eurospace (európskej asociácie vesmírnych firiem) Olivier Lemaitre, ako aj Pete Worden, predseda Breakthrough Prize Foundation a bývalý riaditeľ NASA Ames Research Center.

 

Ako sa zhodli vystupujúci, "vesmír už dávno nie je iba exkluzívnym klubom pre bohatých," ale naopak, aplikácia širokého spektra technológií láka čoraz viac aktérov z iných relevantných odvetví, akými sú napr. informačné a telekomunikačné technológie, výroba inovatívnych materiálov a mnohé iné.

 

Víťazný strat-up podujatia

Súčasťou Slovak Space Tech Day bola taktiež prezentácia ôsmych slovenských start-upov a spoločností za účasti Williama Carbone z IBM. Práve IBM, ako partner podujatia, poskytlo ako hlavnú výhru hodnotný business mentoring, ktorý získal víťazný start-up GroundCom.

 


Popri tohtoročnom Slovak Space tech Day sa uskutočnil aj prvý ročník Slovak Aviation Industry Day, ktorý sa sústredil najmä na také oblasti ako je výroba lietadiel a komponentov, softvérové riešenia a inovácie v leteckej doprave. Program zahŕňal otváracie prezentácie predstaviteľov japonskej spoločnosti All Nippon Airways (Hironobu Kondo a Martin Hegeduš) ako aj slovenského vizionára Štefana Kleina.

 

 

Predpokladané scenáre zotavenia priemyslu využívajúc nové možnosti napr. alternatívnych pohonov či foriem mestskej prepravy, priblížili Vincent De Vroey z Aerospace and Defence Industries Association of Europe, Ivan Ferencz z European Union Aviation Safety Agency a Ivan Masár z TTTech Computertechnik AG.

 


II. ročník Slovak Space Tech Day a I. ročník Slovak Aviation Industry Day zorganizovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Diverzifikačných služieb SARIO. Diverzifikačné služby sú novou aktivitou agentúry SARIO zameranou na podporu diverzifikácie sektorového portfólia slovenských firiem smerom k perspektívnym vysokotechnologickým oblastiam s výrazným potenciálom rastu.

Slovak Space Tech Day 2 & Slovak Aviation Industry Dayreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Pexels, Unsplash, Facebook, YouTube, Instagram, TwitterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok