Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2020Vendelín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zásluhu na to má Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Diverzifikačných služieb SARIO.
Zásluhu na to má Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Diverzifikačných služieb SARIO.
11.09.2020 11:22 Relax
Slovensko sa stalo na dva dni centrom vesmírneho priemyslu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.09.2020 11:22 Relax

Slovensko sa stalo na dva dni centrom vesmírneho priemysluBRATISLAVA - Agentúra SARIO pripravila dve podujatia zamerané na podporu diverzifikácie slovenských firiem smerom k vysokotechnologickým sektorom - Slovak Space Tech Day a Slovak Aviation Industry Day, na ktorých vystúpili predstavitelia významných inštitúcií a spoločností, ako aj svetové mená z týchto sektorov.


Úvod výstavy 
Slovak Space Tech Day otvorili generálny riaditeľ agentúry SARIO Róbert Šimončič a výkonný riaditeľ Agentúry pre európsky globálny systém satelitnej navigácie (GSA) Pascal Claudel. Na úvod mali účastníci možnosť spoznať nielen prostredie a aktuálnu situáciu vesmírneho priemyslu na Slovensku, ale aj jeho možnosti v rámci európskeho vesmírneho ekosystému.

 

 

Medzi významných vystupujúcich patrili generálny tajomník ASD Eurospace (európskej asociácie vesmírnych firiem) Olivier Lemaitre, ako aj Pete Worden, predseda Breakthrough Prize Foundation a bývalý riaditeľ NASA Ames Research Center.

 

Ako sa zhodli vystupujúci, "vesmír už dávno nie je iba exkluzívnym klubom pre bohatých," ale naopak, aplikácia širokého spektra technológií láka čoraz viac aktérov z iných relevantných odvetví, akými sú napr. informačné a telekomunikačné technológie, výroba inovatívnych materiálov a mnohé iné.

 

Víťazný strat-up podujatia

Súčasťou Slovak Space Tech Day bola taktiež prezentácia ôsmych slovenských start-upov a spoločností za účasti Williama Carbone z IBM. Práve IBM, ako partner podujatia, poskytlo ako hlavnú výhru hodnotný business mentoring, ktorý získal víťazný start-up GroundCom.

 


Popri tohtoročnom Slovak Space tech Day sa uskutočnil aj prvý ročník Slovak Aviation Industry Day, ktorý sa sústredil najmä na také oblasti ako je výroba lietadiel a komponentov, softvérové riešenia a inovácie v leteckej doprave. Program zahŕňal otváracie prezentácie predstaviteľov japonskej spoločnosti All Nippon Airways (Hironobu Kondo a Martin Hegeduš) ako aj slovenského vizionára Štefana Kleina.

 

 

Predpokladané scenáre zotavenia priemyslu využívajúc nové možnosti napr. alternatívnych pohonov či foriem mestskej prepravy, priblížili Vincent De Vroey z Aerospace and Defence Industries Association of Europe, Ivan Ferencz z European Union Aviation Safety Agency a Ivan Masár z TTTech Computertechnik AG.

 


II. ročník Slovak Space Tech Day a I. ročník Slovak Aviation Industry Day zorganizovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Diverzifikačných služieb SARIO. Diverzifikačné služby sú novou aktivitou agentúry SARIO zameranou na podporu diverzifikácie sektorového portfólia slovenských firiem smerom k perspektívnym vysokotechnologickým oblastiam s výrazným potenciálom rastu.

Slovak Space Tech Day 2 & Slovak Aviation Industry Dayreklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Pexels, Unsplash, Facebook, YouTube, Instagram, TwitterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok