Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. aug. 2020Štefánia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
30.11.2012 08:07 Politika
Slovensko sa zdržalo hlasovania pri hlasovaní rezolúcie o Palestíne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.11.2012 08:07 Politika

Slovensko sa zdržalo hlasovania pri hlasovaní rezolúcie o PalestíneSlovensko sa zdržalo hlasovania pri hlasovaní rezolúcie o Palestíne - Politika Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov prijalo 29. novembra 2012 rezolúciu, ktorou povýšilo postavenie Palestíny v OSN z pozorovateľskej entity na nečlenský pozorovat


Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov prijalo 29. novembra 2012 rezolúciu, ktorou povýšilo postavenie Palestíny v OSN z pozorovateľskej entity na nečlenský pozorovateľský štát. Slovensko sa zdržalo hlasovania. 
      Slovensko podporuje myšlienku samostatného palestínskeho štátu, žijúceho bok po boku so židovským štátom, zároveň je toho názoru, že naplnenie štátnosti Palestíny by malo byť výsledkom, nie začiatkom mierového procesu. Otázky štátnosti majú svoju vnútornú logiku a často komplikovanú postupnosť. Rozhodnutia na pôde OSN v New Yorku by mali byť potvrdením dohodnutých riešení. 
      Hlasovanie SR nemožno spájať s momentálnym dianím a realitou na okupovaných Palestínskych územiach, neznamená ústup SR od odsudzovania pokračujúceho rozširovania nelegálnych izraelských osád, či jednostranných krokov oboch aktérov konfliktu. SR dôsledne odsudzuje všetky formy silového riešenia sporov, terorizmu a porušovania ľudských práv. Výsledok hlasovania znamená zároveň zodpovednosť pre predstaviteľov oboch strán aktívne prispieť k riešeniu blízkovýchodného problému mierovou cestou. 
      Zastávame názor, že cestou k dlhodobému a stabilnému riešeniu sú priame rokovania, ktoré, pevne veríme, povedú k stabilite, prosperite a trvalému mieru medzi oboma národmi. Naším záujmom je definitívne vyriešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu, preto obe strany opätovne vyzývame, aby podnikli všetky kroky k obnoveniu rokovaní. 

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok