Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. sep. 2020Jarolím
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Toto leto bolo pre našu krajinu zlomové.
Toto leto bolo pre našu krajinu zlomové.
23.10.2019 18:07 Relax
Slovensko stúpa v rebríčku obľúbených dovolenkových destinácii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2019 18:07 Relax

Slovensko stúpa v rebríčku obľúbených dovolenkových destináciiBRATISLAVA - Tohtoročná letná sezóna bola najlepšou od vzniku Slovenskej republiky z hľadiska počtu návštevníkov a prenocovaní. Veľký podiel na dobrých výsledkoch v domácom cestovnom ruchu podľa hotelierov majú rekreačné príspevky pre zamestnancov, ale aj pozitívny hospodársky vývoj, znižovanie nezamestnanosti a zvyšovanie príjmov.


O aktuálnych problémoch v cestovnom ruchu diskutovali hotelieri na tradičnom jesennom stretnutí a HORECA konferencii HoReCa trendy 2020 v Žiline od 21. do 23. októbra. Na podujatí s 330 účastníkmi sa venovali popri pozitívnom vplyve príspevku na rekreáciu a zníženej dani z pridanej hodnoty na ubytovanie aj prudkému nárastu ceny práce spôsobenej zvyšovaním minimálnej mzdy a príplatkov. Odvetvie cestovného ruchu má podľa hotelierov množstvo zbytočných regulácií.


"Cestovný ruch ako odvetvie je tvorené tisíckami podnikov, z ktorých viac ako 90 % sú mikro, malé a stredné podniky. Ich hlavnou úlohou v podnikaní je poskytovať kvalitné služby, nie uspokojovať potreby štátu a úradníkov," povedal generálny manažér AHRS Marek Harbuľák.

 

 

Práve v tom by podľa neho mohla pomôcť inštitúcia, ktorá by riešila odvetvie cestovného ruchu komplexne. "Potrebujeme systémové financovanie pre propagáciu a prezentáciu Slovenska, aby sme prilákali viac zahraničných návštevníkov, a tým zvýšili export našich služieb," uviedol Harbuľák.

Prezentáciu krajiny v zahraničí v minulosti zabezpečovala Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR). Ministerstvo dopravy a výstavby SR ju však zrušilo a od začiatku roka 2017 začlenilo do svojej sekcie cestovného ruchu. Na tomto stave rezort momentálne neplánuje nič meniť, takúto formu organizácie a podpory cestovného ruchu na úrovni štátu považuje za postačujúcu.

 

 

Hotelieri z medzinárodnej európskej organizácie HOTREC sa podelili so svojimi skúsenosťami s fungovaním klasifikácie Hotelstars Union, namiesto doterajšej formálnej a zastaralej kategorizácie ubytovacích zariadení, ktorá na Slovensku doposiaľ platí. Hotelieri žiadajú zrušiť existujúcu príslušnú vyhlášku, ktorá je podľa nich typickým príkladom zbytočnej regulácie nad rámec európskych predpisov a smerníc, nezohľadňuje žiadne kvalitatívne štandardy a nenapĺňa ani očakávania spotrebiteľov.

 


Za osem mesiacov tohto roka sa na Slovensku ubytovalo celkovo 4,4 milióna návštevníkov pri medziročnom náraste o 12,9 %. Domáci návštevníci tvorili 2,7 milióna hostí, ich počet vzrástol o 15,9 %. Počet zahraničných návštevníkov v uvedenom období dosiahol 1,7 milióna a bol vyšší o 8,6 %.

 


 reklama


Zdroj: SITA/netky LČ

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok