Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.02.2014 13:10 Domov
Slovensko vystúpi z medzinárodnej organizácie Interelektro
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2014 13:10 Domov

Slovensko vystúpi z medzinárodnej organizácie InterelektroBRATISLAVA - Organizácia, ktorá vznikla ešte v roku 1973 v Moskve, už totiž Slovensku neprináša výhody, konštatuje vláda.


Slovensko vystúpi z medzinárodnej organizácie Interelektro. Zoskupenie, ktoré vzniklo ešte v roku 1973 v Moskve a ktorého pôvodným cieľom bola podpora elektrotechnického priemyslu členských krajín, nám už totiž podľa slovenskej vlády neprináša takmer žiadne výhody. "Na zasadnutiach Riadiaceho výboru Interelektro dlhodobo absentovala snaha riešiť smerovanie organizácie v podmienkach trhového hospodárstva a v praktických prínosoch z členstva sa neprejavil rozvoj obchodu na trhoch Ruskej federácie a ďalších bývalých sovietskych republík," konštatuje sa v materiáli ministerstva hospodárstva, ktorý v stredu schválila vláda.

 

Organizácia mala podporiť elektrotechnický priemysel členských krajín "prostredníctvom využitia výhod medzinárodnej socialistickej deľby práce, rozšírenia a prehĺbenia hospodárskej a vedecko-technickej vzájomnej spolupráce na základe dobrovoľnosti a rešpektovania záujmov všetkých strán". Zakladajúcimi členmi organizácie boli vtedajšie krajiny Rady vzájomnej hospodárskej pomoci (RVHP) vrátane ČSSR. Jej členskú základňu v súčasnosti tvorí 22 prevažne postkomunistických krajín. 

 

"Vystúpenie z medzinárodnej organizácie umocňujú aj dlhoročné výhrady voči nefungujúcej webstránke, neschopnosti členov Riadiaceho výboru Interelektro komunikovať v inej reči ako v ruštine, pritom sa odvolávajú na vysoko preferovaný záujem o spoluprácu s firmami a organizáciami EU," zdôvodňuje ďalej ministerstvo hospodárstva príčiny vystúpenia z organizácie Interelektro. Zámer vystúpiť zo zoskupenia oznámilo nedávno aj Rusko.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok