Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. júl. 2020Nina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná foto
Ilustračná foto
07.06.2017 11:36 Domov
Slovensko zvyšuje jadrovú bezpečnosť: Konštatuje to Správa Úradu jadrového dozoru SR
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.06.2017 11:36 Domov

Slovensko zvyšuje jadrovú bezpečnosť: Konštatuje to Správa Úradu jadrového dozoru SRBRATISLAVA - Slovensko plní Dohovor o jadrovej bezpečnosti.


Vyplýva to zo Správy Úradu jadrového dozoru (ÚJD) SR o priebehu a výsledkoch 7. posudzovania Národnej správy Slovenskej republiky v zmysle Dohovoru o jadrovej bezpečnosti, ktorú dnes schválila vláda SR. "Možno konštatovať, že Slovenská republika plní ustanovenia dohovoru a v oblasti zvyšovania bezpečnosti jadrových zariadení sa zaraďuje na popredné miesto," spresnil v správe ÚJD.

 

V dňoch 27. marca až 7. apríla sa uskutočnilo v sídle Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) vo Viedni za účasti 77 štátov (vrátane Spoločenstva Euratom) posudzovacie zasadnutie k stavu jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení. "Slovenská národná správa bola prezentovaná predsedníčkou ÚJD SR Martou Žiakovou a bola mimoriadne kladne hodnotená ostatnými zmluvnými stranami dohovoru," konštatoval ďalej vo vládnom materiáli ÚJD.

 

Ďalšie posudzovacie zasadnutie, na ktoré Slovensko predloží na medzinárodné posúdenie inovovanú správu o stave bezpečnosti jadrových zariadení, bude v roku 2020.

 

Dohovor o jadrovej bezpečnosti - Convention on Nuclear Safety (CNS) je prvým medzinárodnoprávne záväzným dokumentom v oblasti jadrovej bezpečnosti. Bol vypracovaný s cieľom sformulovať základné organizačné, technické a legislatívne požiadavky na zabezpečenie vysokej úrovne jadrovej bezpečnosti na celom svete. V národnej správe každá zmluvná strana predkladá správu o opatreniach, ktoré prijala, respektíve prijíma na realizáciu každého zo záväzkov obsiahnutých v článkoch dohovoru. Dohovor pre Slovenskú republiku nadobudol platnosť 24. októbra 1996.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok