Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. máj. 2020Viliam
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.02.2017 11:28 Šport
Slovenským športovcom pomôže antidopingový portál
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.02.2017 11:28 Šport

Slovenským športovcom pomôže antidopingový portálBRATISLAVA - Slovenskí športovci môžu využívať antidopingový portál zakazanelatky.sk. Ten prvýkrát v histórii prináša športovcom, trénerom, lekárom i ostatným aplikáciu uľahčujúcu overovanie zakázaných látok, resp. možnosť vyhnúť sa neželaným problémom v kariére.


Zadávateľom portálu je Antidopingová agentúra SR. Má pomôcť športovcom a lekárom zorientovať sa v zakázaných látkach a má slúžiť ako základná pomôcka pre rýchly a aktuálny prehľad. Zoznam zakázaných látok sa priebežne mení a dopĺňa o nové a novovyvinuté farmaceutické výrobky.

 

"Hlavným cieľom stránky je sprostredkovať a uľahčiť overovanie zakázaných látok pre športovcov, aby sa neskôr vyhli problémom," vysvetľuje projektový IT manažér Andrej Šteffek. "Stránka obsahuje unikátnu databázu najpoužívanejších liekov, nájdu sa v nej aj anabolické steroidy." Spustenie webu je logickým vyústením aktivity Antidopingovej agentúry SR pri obmedzovaní dopingu slovenských športovcov a zároveň je dôležitým krokom k samokontrole užívaných liekov. K vývoju aplikácie viedlo agentúru a jej vývojárskeho partnera aj zvyšovanie počtu antidopingových kontrol.

 

Používanie je jednoduché, stačí do vyhľadávača zadať látku, alebo názov lieku a aplikácia vyhodnotí stav. "Je však aj zopár látok, ktoré sú zakázané len pri určitom druhu športu, preto je v aplikácii pripojená pri takej látke poznámka, ktorého športu sa týka," doplnila Žaneta Csáderová, riaditeľka Antidopingovej agentúry SR. "Databázu nám pomáhalo vytvárať Národné centrum zdravotníckych informácií. Do konca roka 2017 chceme prepojiť aplikáciu so Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv, aby sa dala pri zavádzaní každého nového lieku na trh okamžite aktualizovať," dodala Csaderová.

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  ThinkstockphotosNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok