2. júl. 2022Berta
Slovinskí skokani na lyžiach zľava  Anže Lanišek, Timi Zajc, Žiga Jelar a Peter Prevc pózujú na pódiu s trofejou po tom, ako vyhrali sobotňajšiu súťaž družstiev v letoch na podujatí Svetového pohára v skokoch na lyžiach v Planici 26. marca 2022. FOTO TAS
Slovinskí skokani na lyžiach zľava Anže Lanišek, Timi Zajc, Žiga Jelar a Peter Prevc pózujú na pódiu s trofejou po tom, ako vyhrali sobotňajšiu súťaž družstiev v letoch na podujatí Svetového pohára v skokoch na lyžiach v Planici 26. marca 2022. FOTO TAS
26.03.2022 16:48 Šport
Slovinci vyhrali tímovú súťaž na leteckom mostíku v Planici

PLANICA – Slovinskí skokani na lyžiach vyhrali sobotňajšiu súťaž družstiev v letoch na podujatí Svetového pohára v Planici. Domáce kvarteto v zložení Žiga Jelar, Peter Prevc, Timi Zajc a Anže Lanišek viedlo na „mamuťom“ mostíku HS-240 už po 1. kole a napokon zvíťazilo s celkovým ziskom 1601,1 bodu. Druhí Nóri (1576,9) zaostali v súčte o 24,2 bodu, na tretej priečke sa umiestnili Rakúšania (1544,2), štvrtí skončili Poliaci (1522,2).

Dominantný výkon domácich Slovincov

Slovinci predviedli v predposlednej súťaži sezóny vyrovnané výkony, od úvodu viedli a držali si náskok pred nórskymi reprezentantmi. Ťahal ich najmä Timi Zajc, ktorý pristál na značkách 240,5 a 241 m. Najdlhšie skoky dňa však predviedol Nór Halvor Granerud, v 1. kole skočil 244 m, v druhom bol takisto najlepší s 242 m. Slovinci slávili v Planici triumf v tímovej súťaži po siedmich rokoch, vedenie v Pohári národov si udržali Rakúšania. Tohtosezónny seriál v skokoch na lyžiach uzavrie nedeľná individuálna súťaž.

Zdroj: Tasr, Netky, Oliver Petho