Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. júl. 2022Prokop
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Benzínová pumpa
Benzínová pumpa
13.04.2021 12:17 Ekonomika
Slovnaft sa vlani prepadol do straty takmer 82 miliónov eur!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.04.2021 12:17 Ekonomika

Slovnaft sa vlani prepadol do straty takmer 82 miliónov eur!SLOVENSKO - Spoločnosť Slovnaft ukončila minulý rok so stratou takmer 82 miliónov eur. Rok predtým pritom ešte evidovala zisk na úrovni okolo 17 miliónov eur. Tržby podniku klesli v uplynulom roku o 25 % na 2,7 miliardy eur.


Rok 2020 bol pre všetky štáty, ekonomiky aj jednotlivcov náročný, celý svet zasiahla pandémia, nasledovaná hospodárskou krízou. „Odvetvie energetiky, najmä rafinérsky a ropný sektor, zaznamenalo výrazné prepady cien a pokles dopytu po časti svojich produktov v reakcii na zásadné obmedzenie vnútroštátnej a medzinárodnej mobility. Tieto faktory sa následne prejavili aj v hospodárskych výsledkoch sektora, nevynímajúc spoločnosť Slovnaft," skonštatoval hovorca Molnár.

 


Podnik napriek zložitej situácii vlani investoval 111 mil. eur. Z toho viac ako polovica smerovala do rafinérie na projekty zamerané na zvýšenie prevádzkovej spoľahlivosti a efektívnosti výrobného procesu. Časť smerovala podľa Molnára aj do budúcich rastových projektov. V segmente maloobchodu spoločnosť investovala takmer 7 mil. eur. „Celkové investície zamerané na zlepšenie životného prostredia a zvýšenie bezpečnosti pri práci v celom Slovnafte predstavovali spolu 29 mil. eur a použili sa okrem iných environmentálnych projektov na výstavbu nádrže na skladovanie etylénu, na rekonštrukciu skladovacích nádrží, a tiež na technické zabezpečenie v čase pandémie, ktoré umožnili zachovať chod prevádzok počas celého roku," doplnil.

 

Prečítajte si tiež: Lukoil na Slovensku končí, ich čerpacie stanice preberá Slovnaft


Spoločnosť bude podľa hovorcu ďalej zvyšovať svoju konkurencieschopnosť zefektívnením svojich činností a zavádzaním inovácií. Taktiež chce pokračovať v trende striktnej nákladovej disciplíny a vyhodnocovania vhodných rozvojových príležitostí. „V oblasti spracovania ropy zostávajú hlavnými cieľmi zníženie energetickej náročnosti výroby, udržanie vysokej prevádzkovej spoľahlivosti výrobných zariadení a pokračovanie v plánovaní a implementácii rozvojových iniciatív aj s ekologickým dosahom," uzavrel Molnár.

 

Mohlo by vás zaujímať: Vedeli ste, že zamestnávatelia vlani zamestnancom poskytovali príspevok na stravu vyšší ako zákonné minimum?reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok