Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. sep. 2020Eugénia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.04.2015 17:29 Ekonomika
Slovnaft vyplatí dividendu 2 eurá na akciu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.04.2015 17:29 Ekonomika

Slovnaft vyplatí dividendu 2 eurá na akciuBRATISLAVA - Spoločnosť Slovnaft vyplatí akcionárom na dividendách 41,25 mil. eur. Rozhodlo o tom v stredu riadne valné zhromaždenie spoločnosti.


Akcionári tak z nerozdeleného zisku z minulých rokov získajú dividendu vo výške 2 eurá na jednu akciu. Informoval o tom hovorca spoločnosti Anton Molnár.

Nárok na výplatu dividend spoločnosti Slovnaft majú pritom fyzické alebo právnické osoby, ktoré sú akcionárom firmy k 22. aprílu 2015, alebo ktorým bol zriadený držiteľský účet podľa zákona o cenných papieroch. Dividenda je splatná najneskôr do 60 dní od rozhodujúceho dňa na určenie oprávnenej osoby, teda od 22. apríla 2015. "V prípade, že si akcionár neuplatní do dátumu splatnosti svoje právo na dividendy spôsobom uvedeným v týchto zásadách, budú nevyplatené dividendy uložené na účte spoločnosti Slovnaft po dobu štyroch rokov," informuje spoločnosť. 

 

Akcionári na stredajšom valnom zhromaždení okrem toho prerokovali aj výročnú správu Slovnaftu a schválili individuálnu a konsolidovanú účtovnú závierku spoločnosti za rok 2014. Strata spoločnosti za rok 2014 bude uhradená z nerozdeleného zisku minulých rokov. Na základe rozhodnutia valného zhromaždenia boli okrem toho za členov predstavenstva opätovne zvolení Gabriel Szabó a Vladimír Kestler. Členovia predstavenstva spoločnosti sú do funkcie volení na päť rokov. 

 

Väčšinovým akcionárom Slovnaftu je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť MOL s 98,4-percentým podielom, ostatní akcionári držia 1,6 percenta akcií.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok