Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2020Ľuboš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
22.10.2012 14:57 Politika
Sociálna poisťovňa má pre živnostníkov pomôcky na výpočet poistného
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2012 14:57 Politika

Sociálna poisťovňa má pre živnostníkov pomôcky na výpočet poistnéhoSociálna poisťovňa má pre živnostníkov pomôcky na výpočet poistného - Politika Využiť ich môžu samostatne zárobkovo činné osoby a dobrovoľne nemocensky poistené osoby. Sociálna poisťovňa upozorňuje klientov, že pre nich opäť pripravila pomôcky na výpočet


Využiť ich môžu samostatne zárobkovo činné osoby a dobrovoľne nemocensky poistené osoby.

Sociálna poisťovňa upozorňuje klientov, že pre nich opäť pripravila pomôcky na výpočet správnej sumy poistného.

Nové kalkulačky, ktoré sú prístupné cez stránku Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk, klientom poslúžia pre informatívny výpočet poistného od 1. januára 2013. Využiť ich môžu samostatne zárobkovo činné osoby a dobrovoľne nemocensky poistené osoby.

Samostatne zárobkovo činná osoba si v kalkulačke po zadaní príjmu z podnikania a inej samostatne zárobkovej činnosti môže vypočítať vymeriavací základ a na základe neho aj jednotlivé druhy poistenia – poistné na nemocenské, starobné, invalidné poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity. V súčte sa SZČO dozvie, koľko je celkové poistné, ktoré je povinná odvádzať Sociálnej poisťovni.

Dobrovoľne nemocensky poistená osoba si v kalkulačke na informatívny výpočet poistného najprv určí, aký je typ poistenca (pomôcku s popisom nájde v kalkulačke), zadá vymeriavací základ a kalkulačka mu informatívne vypočíta jednotlivé druhy poistenia a ich súčet. Takto sa informatívne dozvie, koľko je povinná celkovo mesačne odvádzať Sociálnej poisťovni.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok