Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. júl. 2022Prokop
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
ilustračné foto
ilustračné foto
16.06.2021 12:55 Zaujímavosti
Šokujúci príbeh o dvanásťročnom zločincovi a jeho ceste za slobodou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.06.2021 12:55 Zaujímavosti

Šokujúci príbeh o dvanásťročnom zločincovi a jeho ceste za slobodouKeby jeho príbeh pripomínal rozprávku, potom by ho bolo možné prerozprávať s úsmevom na tvári a šťastným presvedčením, že od narodenia zažíval jednu peknú skúsenosť za druhou. Neopísateľná škoda, že to tak ani zďaleka nie je a že stačí o tom čo i len čítať a človek si musí prikryť ústa dlaňou, aby nahlas nevykríkol hrôzou.


Začalo sa to nevinne, všetko v sebe dusil a predstieral, že je členom usporiadanej rodiny. Na prvý pohľad to tak pôsobilo, ale nikto netušil, s akým strachom sa deň čo deň vracia zo školy.

 

Šialený plán
Matka vedela byť tvrdá, veľmi tvrdá. Neprejavovala to slovne, na dôkaz používala remeň a kadečo iné, s čím sa dalo ubližovať.
Spočiatku to znášal statočne, dokonca aj šikanu od spolužiakov trpel ticho a bez náznaku sťažností, jeho vnútro sa ale trhalo na márne kúsky.

 

A potom, keď návrat domov bol až príliš bolestivý a žalúdok sa mu stiahol od nervozity, vymyslel šialený plán. Ak urobí niečo, čím od seba odvedie pozornosť, matka mu neuštedrí zvyčajnú bitku.

 

 

Áno, to by mohlo fungovať. Čo by to ale malo byť? Myšlienky sa mu krútili, poháňala ho temnota a nakoniec to vymyslel. Vezme si otcovu loveckú pištoľ a zastrelí ňou mladšiu sestru.


Flirt so smrťou
Kiežby to bol len nápad, ktorý dostane možnosť ukázať sa vo svojej nekonečnej pekelnosti a zomrie tak rýchlo, ako sa aj zrodil. Aj on by si to želal, ale než o tom stihol dôkladne premýšľať, naozaj vzal zbraň, stlačil spúšť a zapísal sa do histórie ako 12-ročný vrah.


Vzhľadom na maloletosť nemohol dostať drsnejší trest, a tak sa mu vymeralo päť rokov v nápravnom zariadení. Oľutovať svoj čin oľutoval a ešte ako!

 

Emócie však nedokázal rozumne spracovať, čo ho viedlo k ponáraniu sa na ešte hlbšie dno. Sebapoškodzovanie sa mu stalo rovnako prirodzeným ako dýchanie, a keď sa aj odvážil plánovať budúcnosť, v jeho očiach to bolo vyriešené už dávno. Zacielil si žiť ako motorkár, piť a biť sa.

 

 

Čiastočne si to aj splnil, pretože keď zariadenie opustil, dal sa na fajčenie marihuany a neštítil sa ani tvrdších drog. Neprekážalo mu riadiť vozidlo pod vplyvom alkoholu či iných omamných látok, a len málo si uvedomoval, aké má šťastie, že nespôsobil dopravnú nehodu a nezapríčinil neodvolateľné zranenie ani sebe, ani nikomu ďalšiemu.


Dá sa celkom určite povedať, že zámerne flirtoval so smrťou a odháňal od seba život. Oženil sa, aj si mierne vstúpil do svedomia, keď bol obvinený z druhého zločinu. Náprava však neprichádzala. Prisahal by, že to tak bude navždy a že akokoľvek sa bude snažiť ppolepšiť sa, nič sa nezmení.


Vždy je nádej
V istý večer dostal pozvanie do cirkvi, a keďže o Bohu už čo-to počul, neodmietol.

 

„Keď sa pastor modlil záverečnú modlitbu, zasiahol ma náhly nápor emócií. Všetky tie pocity, ktoré som tak dlho zadržiaval, všetci tí ľudia, ktorých som zranil, životy, ktoré som zničil – všetko toto sa vynáralo na povrch. Plakal som a nemohol som prestať. Vstal som a chcel som odísť, no jeden môj kamarát ma zastavil a zavolal pastora. Povedal som mu všetko. Povedal som mu o nenávisti, o kradnutí, bitkách, drogách a o zabití mojej malej sestry. Nič som nezatajil. Myslel som si, že ma odmietne pre množstvo strašných vecí, ktoré som urobil; napokon nebol by prvý. No on ma namiesto toho požiadal, aby som sa modlil. Požiadal ma, aby som uznal, že to, čo som urobil, bolo zlé, a aby som to všetko povedal Bohu, poprosil ho o odpustenie a prijal jeho Syna Ježiša Krista, ktorý zomrel preto, aby som ja už viac nemusel znášať dôsledky, ktoré by som si inak zaslúžil znášať," spomína si muž, ktorý sa síce vzdal, ale Boh mal iný plán.

 

 

Priznáva, že nie každá chvíľa je ľahká a nebude môcť zabudnúť na minulosť, ale i tak je vďačný za danú šancu.

 

„Ak môj tragický príbeh niečo dokazuje, tak to, že bez ohľadu na to, aký je tvoj život zlý alebo zbabraný, vždy je nádej. Vždy je nádej. Nezáleží na tom, koľko zločinov sme spáchali alebo koľkých ľudí sme počas toho zranili. Ježiš vždy ponúka nádej. Bez ohľadu na to, koľko nenávisti sme v sebe prechovávali a koľko bolesti sme spôsobili, Boh nám vždy dáva nádej. On nás vždy bezpodmienečne miluje – bez ohľadu na to, aký zbabraný je náš život."reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok