Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister životného prostredia László Sólymos
Minister životného prostredia László Sólymos
07.02.2017 14:24 Domov
Sólymos hovoril zo študentmi vo Zvolene o zvyšujúcom sa význame životného prostredia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.02.2017 14:24 Domov

Sólymos hovoril zo študentmi vo Zvolene o zvyšujúcom sa význame životného prostrediaZVOLEN - Téma životného prostredia nadobúda v spoločnosti stále väčší význam. Ešte nie tak dávno bola takmer na okraji záujmu, dnes však ekológia a enviromentalistika ovplyvňujú myslenie ľudí vo všetkých oblastiach života. Na dnešnom stretnutí s vedením a poslucháčmi Technickej univerzity (TU) vo Zvolene to uviedol minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).


Minister navštívil Fakultu ekológie a environmentalistiky TU pri príležitosti dňa otvorených dverí. Študijné programy tejto fakulty prekrývajú takmer všetky oblasti životného prostredia, preto ju ministerstvo považuje za najbližšieho partnera v environmentálnom vzdelávaní.

 

„Rezort životného prostredia, orgány aj organizácie, štátna správa a samospráva počítajú s prísunom kvalitných absolventov tejto fakulty,“ uviedol minister.

 

Téma životného prostredia podľa neho nadobúda čoraz väčší význam, čím sa zvyšuje šanca ich uplatnenia. Verí, že porastú i možnosti, zdroje a podmienky, ktorými budú pri svojej budúcej práci disponovať.

 

Sólymos za rovnako dôležité považuje zmenu spotrebiteľských návykov a vyššie nároky na tovar, ktorého výrobou sa nedevastuje príroda. „Zmena myslenia je zmena prístupu k zdrojom. K zodpovednému prístupu k energiám, vode a surovinám,“ zdôraznil v príhovore. Ako dodal, ekonomický rast už v súčasnosti ide ruka v ruke s ekologickým rozvojom. „Nový typ ekonomiky, zelené alebo obehové hospodárstvo, predstavuje príležitosť, ako dosiahnuť zdravý rozvoj spoločnosti. A zároveň vytvoriť priestor pre nové investície, inovácie a vytváranie pracovných miest, ktoré nebudú na úkor životného prostredia,“ pripomenul.

 

Záverom vyzval predstaviteľov univerzity, aby sa zapojili do prípravy novej environmentálnej stratégie, na ktorej začalo ministerstvo pracovať.

 

Podľa dekana fakulty Branka Slobodníka, na fakulte, ktorá si vlani pripomenula 25 rokov od svojho založenia, sa v súčasnosti vzdeláva približne 300 študentov.

 

Fakulta ponúka ekologické študijné programy, ktoré sú ale podľa dekana viac biologicky a enviromentalistické, ktoré sú zamerané viac technicky. Najväčší záujem je o študijný program Ochrana a využívanie krajiny. "Od nového akademického roku pripravujeme nový študijný program s názvom Forenzná a kriminalistická enviromentalistika, ktorý vzniká na základe spoločenskej objednávky. Bude vychovávať odborníkov - znalcov na posudzovanie kriminálnych činov v oblasti prírody a životného prostredia," priblížil.

 

 

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok