Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. júl. 2020Kamil
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Šéf envirorezortu László Sólymos
Šéf envirorezortu László Sólymos
22.06.2017 15:05 Domov
Sólymos: Nový vzdelávací program bude učiť deti triediť odpad
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.06.2017 15:05 Domov

Sólymos: Nový vzdelávací program bude učiť deti triediť odpadBRATISLAVA - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) dnes odštartovalo pilotnú fázu environmentálneho vzdelávacieho projektu Triedim, triediš, triedime.


MŽP projektom, do ktorého sa už zapojilo 962 tried po celom Slovensku, reaguje na skutočnosť, že Slovensko sa v triedení odpadu ocitá na chvoste Európskej únie. "V oblasti triedenia odpadu stále máme rezervy,“ vyhlásil šéf envirorezortu László Sólymos, ktorý projekt odštartoval priamo na Spojenej škole na Tilgnerovej ulici v Bratislave.

Projekt je určený žiakom prvého až štvrtého ročníka základných škôl a jeho cieľom je naučiť budúce generácie, ako správne nakladať s odpadom a podporiť budovanie návykov smerujúcich k ochrane životného prostredia. „A nejde len o deti. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť jedno. Najrýchlejšia cesta k zmene prístupu dospelých vedie cez ich deti,“ uviedol Sólymos.

 

Projekt sa zameriava na triedenie a separáciu troch najčastejšie sa vyskytujúcich komodít, ktorými sú plast, papier a sklo. Edukáciu v tejto oblasti zabezpečujú informačné tabule a sety na triedenie, ktoré sú umiestnené priamo v triedach.

Projekt je podľa Sólymosa odpoveďou aj na výsledky nedávneho environmentálneho prieskumu, z ktorého výsledkov vyplynulo, že pre zlepšenie ochrany životného prostredia je nevyhnutné venovať viac pozornosti vzdelávaniu a osvete. Na druhé miesto respondenti umiestnili podporu triedenia odpadu.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok