Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. máj. 2020Iveta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
ambasádor Special Olympics Slovakia a bývalý futbalový reprezentant Filip Šebo
ambasádor Special Olympics Slovakia a bývalý futbalový reprezentant Filip Šebo
22.06.2017 15:17 Šport
Barteková a Šebo aktívne podporujú športovcov s mentálnym postihnutím
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.06.2017 15:17 Šport

Barteková a Šebo aktívne podporujú športovcov s mentálnym postihnutímŠamorín - Záštitu nad jubilejným 10. ročníkom Národných hier špeciálnych olympiád prevzala slovenská strelkyňa a držiteľka bronzu z OH 2012 Danka Barteková. Aktivitu Special Olympics Slovakia podporila zo svojho združenia "Zamierené na talenty" šekom v hodnote 1500 eur.


"Veľmi ma teší, že som mohla prebrať záštitu nad Special Olympics, pretože predsa je to olympiáda. Ja ako olympionička a členka MOV si myslím, že je potrebné, aby sme demonštrovali hodnotu, že šport je pre všetkých. Aj pre mentálne postihnuté deti, ktoré si ho užívajú. Mám z toho obrovskú radosť," povedala Barteková.

 

Finančným darom chce slovenská strelkyňa podporiť činnosť občianskeho združenia a tiež zvýšiť počet aktívnych športovcov s mentálnym postihnutím: "Je podstatné, aby sme sa športovo postarali aj o túto časť ľudí, umožnili im športovať, priviedli šport k nim a priviedli ich k športu. Tiež im zabezpečiť, aby sa aj oni mohli tešiť zo športu a tiež učiť ich hodnotám, ktorým sa učia aj zdraví športovci. Mám dlhodobo občianske združenie, ktoré podporuje talentované deti. Keď som sa rozprávala s Evou Gažovou, tak sme hovorili o tom, že mnohé deti majú problém zabezpečiť si základné potreby na to, aby športovali. Mnohé mentálne postihnuté deti majú problém vôbec dostať sa na tréningy, rodičia totiž majú samozrejme iné starosti. Mne to prišlo také, že prečo by sme ich nemohli podporiť? Sú to talentované deti a nikdy nie je napísané, že talent môžu mať len zdravé deti."

 

Barteková do budúcna nevylučuje aktívnejšiu spoluprácu so Special Olympics Slovakia: "Myslím si, že by sme mohli nadviazať spoluprácu. Pokiaľ nás podporia partneri, bude dosť sponzorov na to, aby som mohla peniaze rozdať deťom, ktoré ich potrebujú, tak určite budeme myslieť aj na deti s mentálnym postihnutím."

 

Podporu športovcom v boji o kvalifikačné miestenky na Svetovú letnú špeciálnu olympiádu 2019 v Abú Zabí prišiel vyjadriť aj ambasádor Special Olympics Slovakia a bývalý futbalový reprezentant Filip Šebo: "Myslím si, že je to niečo fantastické. Prišlo totiž oveľa viac ľudí a detí ako som aj predpokladal. Opäť to je deň, ktorý pospája všetkých ľudí. Z toho sa teším najviac, že je to pri takýchto krásnych aktivitách ako je šport. Dúfam, že sa im to tu bude páčiť."

 

Na účastníkov čakal otvárací ceremoniál v štýle OH, nechýbal olympijský oheň, predstavenie jednotlivých účastníkov Národných hier a tiež zloženie sľubu športovcov. "Všetci sme videli, ako sa tešili z otváracieho ceremoniálu a tlieskali. Myslím si, že už teraz sú všetci víťazmi bez ohľadu na to, ako skončia," vyjadril sa Šebo.

 

Celkovo sa do súťaží v rámci Národných hier zapojilo viac ako 170 športovcov z troch krajín. "Podľa mňa je šport to najkrajšie, čo môže vykonávať. O to väčšiu emóciu to má, keď to robia tieto deti. Ja im v tom strašne fandím, pretože sa tešia a usmievajú sa. To je tá najväčšia výhoda," myslí si bývalý slovenský reprezentant.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  specialolympics.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok