Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. júl. 2020Kamil
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.06.2017 11:42 Ekonomika
Spoločnosť Leyard Europe žiada investičnú pomoc 1,05 milióna eur, zamestná 119 ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.06.2017 11:42 Ekonomika

Spoločnosť Leyard Europe žiada investičnú pomoc 1,05 milióna eur, zamestná 119 ľudíRATISLAVA - Prešovská spoločnosť Leyard Europe, s. r. o., žiada štát o investičnú pomoc na výstavbu výrobných a administratívnych priestorov v priemyselnom parku Záborské a obstaranie technologického vybavenia. Vyplýva to zo zámeru zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes prerokovala a schválila vláda.


"Cieľom investičného zámeru je rozšírenie existujúceho podniku priemyselnej výroby zameraného na výrobu LED panelov a vytvorenie nových pracovných miest v okrese Prešov," priblížil rezort hospodárstva.

 

Realizácia investičného zámeru s investíciou v nominálnej výške 5,03 milióna eur je podľa MH SR rozložená na obdobie rokov 2015 až 2017. V priamej súvislosti s investičným zámerom prijímateľ pomoci do konca roku 2021 vytvorí 119 nových pracovných miest.

 

V súvislosti s plánovanou realizáciou investičného zámeru prijímateľ požaduje poskytnutie investičnej pomoci v celkovej nominálnej hodnote 1,05 milióna eur, z toho formou dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok 850.000 eur a formou príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta 200.000 eur.

 

Leyard Europe, s. r. o., Prešov je pobočkou čínskej spoločnosti Leyard Opto-electronic Co., Ltd. Na Slovensku pôsobí od roku 2013. Eviduje základné imanie 500.000 eur. Základné imanie je tvorené vkladmi spoločníkov Leyard (Hongkong) Co., Limited a Zhongyang Zhang, so sídlom v USA. Predmetom činnosti prešovskej firmy je okrem iného výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojov, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení.

 

Leyard Opto-electronic Co., Ltd. je výrobcom širokej škály LED displejov a komponentov. Patrí medzi popredných svetových výrobcov už od roku 1995. Portfólio produktov zahŕňa komplexnú škálu LED displejov – vnútorné, vonkajšie a rôzne kreatívne LED displeje, používané pre širokú škálu vnútorných i vonkajších aplikácií, ako je šport, reklama, koncerty, TV stanice, športové štadióny, výstavy, nákupné centrá, konferenčné miestnosti a iné.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok