Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. apr. 2021Vojtech
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ákos Labát - drep 320 kg
Ákos Labát - drep 320 kg
17.10.2013 10:48 Šport
Spoločný šampionát nie je utópiou
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.10.2013 10:48 Šport

Spoločný šampionát nie je utópiouVEĽKÁ MAČA - Silový trojbojári všetkých OPEN federácií pôsobiacich na Slovensku sa stretli na spoločných Majstrovstvách Slovenska družstiev.


Silový trojbojári dokázali už tretí rok po sebe dokazujú, že šport môže spájať aj konkurentov. V období rokov 2005 až 2013 vznikli postupne na Slovensku 3 OPEN federácie, ktoré združujú silových trojbojárov. Každá federácia riadi nielen národné šampionáty jednotlivcov, ale je zodpovedná aj za nominácie svojich členov na kontinentálne ale aj svetové šampionáty.

V roku 2011 sa podaril unikátny projekt, kedy sa dve Open federácie dohodli na spolupráci a na spoločnej súťaži. AWPC - Slovakia (Slovenská amatérska federácia silového trojboja) a SAST (Slovenská asociácia silového trojboja) dokázali, že vedia nájsť spoločnú reč a majú spoločný záujem a tým je šport zvaný silový trojboj. Vznikla súťaž družstiev, ktorej cieľom bolo postaviť na súťažné pódium najlepších trojbojárov v jednej súťaži, bez ohľadu na príslušnosť k tej ktorej federácii. Na tejto súťaži, na súťažnom pódiu sa malo rozhodnúť, kto je najlepší na Slovensku. Víťazstvo v prvých dvoch ročníkoch získalo družstvo KSTaK Matej Bardejov.

V sobotu, 12. októbra 2013 napísala spoločná súťaž už svoju tretiu kapitolu. V kultúrnom dome vo Veľkej Mači sa na súťažnom pódiu predstavilo spolu 9 družstiev. Víťazstvo už po tretí raz v rade získalo družstvo KSTaK Matej Bardejov v zložení Jozef Vrábel, Jozef Grega a Marek Biroš. Na druhom mieste a strieborné medaile si vybojovalo družstvo J.P. Stav Herkules Rožňava v zložení Michal Andraščík, Štefan Elek a Ondrej Hudák. Tretie miesto získalo družstvo Sport clubu POHODA Trnava v zložení Rudolf Siska, Sandra Mokrá a Ákos Labát.

Uvoľnená atmosféra, ktorá panovala od začiatku súťaže medzi jednotlivými družstvami vôbec nedávala tušiť, že sa bojuje o každý kilogram o každý získaný bod. Možno práve táto atmosféra sa v konečnom dôsledku premietla do skvelých výkonov, ktoré pretekári predviedli. Aj malé zaváhania sa nakoniec skončili bez zranení a prvotné zdesenie skončilo nakoniec s úsmevom na tvári tak ako dokazuje video "neúspešného" pokusu Tomáša Bugáňa v mŕtvom ťahu.

Väčšina pretekárov štartového poľa si na súťaži vo Veľkej Mači zlepšila svoje súťažné maximá. Za zmienku stoja určite výkony nielen skúsených pretekárov, ale hlavne dorasteneckých a juniorských nádejí tohto ťažkého ale určite atraktívneho športu. Medzi najlepšie výkony treba zaradiť napríklad 320 kilogramov zvládnutých v drepe 18 ročného dorastenca Ákosa Labáta z Trnavy, 340 kilogramový drep Mareka Biroša z Bardejova, alebo 355 kilogramový drep Ondreja Hudáka z Rožňavy. Zahanbiť sa nenechala ani jediná žena v štartovom poli Sandra Mokrá z Trnavy, ktorá drepla 180 kg. V tlaku na lavičke zaujal nielen divákov, ale aj súperov najvyšší výkon súťaže 230 kilogramov, ktoré zvládol Marek Biroš. Mŕtvy ťah je disciplína, ktorá nielen uzatvára súťaž v silovom trojboji, ale v súťaži družstiev veľakrát rozhoduje o konečnom poradí. Svojimi výkonmi určite prispeli k dobrému umiestneniu svojich družstiev aj pretekári, ktorí sa môžu pochváliť najlepšími "mrtvákmi" súťaže. 285 kilogramov zdvihol dorastenec Ákos Labát, ale aj junior Milan Husár z Lučenca. Jediný pretekár, ktorý sa dostal cez 300 kilogramov bol Ondrej Hudák z Rožňavy, ktorý si zapísal do výsledkovej listiny úspešný pokus na hmotnosti 305 kg.  

 

Kompletné výsledky majstrovstiev Slovenska môžete nájsť na web stránke AWPC - Slovakia.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  AWPC - SlovakiaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok