Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2022Vincent
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Istrochem Bratislava.
Istrochem Bratislava.
05.06.2021 17:06 Domov
SPOLU upozorňuje na nečinnosť rezortu ŽP v kauze Istrochem!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.06.2021 17:06 Domov

SPOLU upozorňuje na nečinnosť rezortu ŽP v kauze Istrochem!BRATISLAVA - V kauze Istrochem sa za rok nič nezmenilo, ministerstvo životného prostredia nekoná a hodnoty škodlivých látok narástli.


Výsledky čerstvých rozborov vody zo studní zasiahnutých ekologickou katastrofou Istrochemu v Bratislave, ktoré si dala spraviť strana Spolu - občianska demokracia (Spolu), priniesli alarmujúce zistenia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca strany Matej Bučko.

 

 

V júni 2020 odborníčka strany Spolu na životné prostredie Tamara Stohlová odhalila roky utajované informácie o znečistení pesticídmi, arzénom, olovom či PCB látkami v širšom centre Bratislavy. Po roku nečinnosti vlády si strana Spolu nechala opätovne vypracovať rozbory vody.

Stohlová priblížila, že stúpli koncentrácie väčšiny nebezpečných chemikálií vrátane karcinogénnych pesticídov a stúpol aj celkový počet látok, ktoré prekračujú zákonné limity. Alarmujúce je najmä zvýšenie koncentrácie karcinogénneho izoproturónu, ktorý prekračuje limit deväťnásobne alebo chloridazonu. Ten limit prekračuje 122-krát.

 


"Ministerstvo životného prostredia nekoná. Desaťtisíce ľudí v zasiahnutých oblastiach stále žijú v bezprostrednej blízkosti masívneho znečistenia, a to všetko bez informácií, ako si môžu chrániť zdravie," dodala Stohlová.

 

 

Tvrdí, že ministerstvo navyše za celý rok neiniciovalo základné administratívne konania, ktoré by umožnili vyčistiť toto územie a zabrániť šíreniu kontaminácie smerom na zásobáreň pitnej vody na Žitnom ostrove.

Rezort životného prostredia sa k veci zatiaľ nevyjadril. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok