Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Boli sme pri tom
30. sep. 2020Jarolím
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Boli sme pri tom. Otvorte časovú os udalostí.
Na snímke spoločná fotografia ocenených kolektívov, ktoré získali grant z tretieho ročníka  programu Nadácie Slovenského olympijského výboru Ukáž sa! v Bratislave 17. septembra 2018
Na snímke spoločná fotografia ocenených kolektívov, ktoré získali grant z tretieho ročníka programu Nadácie Slovenského olympijského výboru Ukáž sa! v Bratislave 17. septembra 2018
17.09.2018 15:25 Šport
Šport nie je lacnou záležitosťou, grantový projekt Ukáž sa! chce mladým športovcom pomôcť, stačí sa prihlásiť do súťaže
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2018 15:25 Šport

Šport nie je lacnou záležitosťou, grantový projekt Ukáž sa! chce mladým športovcom pomôcť, stačí sa prihlásiť do súťažeBRATISLAVA - Výchova vrcholového športovca stojí veľa finančných prostriedkov, mnohokrát ide o investíciu s nejasnou budúcnosťou, či návratnosťou. Na Slovensku stále platí, že o prvotný rozvoj mladých športovcov sa najväčšou mierou podieľajú najmä zanietení rodičia. Slovenský olympijský výbor (SOV) sa prostredníctvom svojej nadácie rozhodol pomôcť mladým talentom. V rámci tretieho ročníka grantového programu Ukáž sa! podporila mladé športové nádeje finančnou dotáciou v celkovej výške 60 000 eur.


Nadácia posunula z celkového počtu 168 prihlásených športovcov vo veku od 12 do 18 rokov do finále dvanásť nádejných olympionikov, za ktorých mohla verejnosť hlasovať na internete.

 

Tretí ročník zatiaľ najúspešnejší

"Išlo už o tretí ročník toho grantového programu, ktorý sa stretol s ešte väčšími pozitívnymi ohlasmi ako minulý rok. Svedčia o tom aj štatistiky návštevnosti stránky, ktorá zaznamenala oproti minulému roku nárast o viac ako 35 %. Celkovo bolo odovzdaných viac ako 65-tisíc hlasov. Myslím si, že okrem rozdelenia finančnej podpory mladým športovým talentom sú pre nás tieto čísla dôležité, pretože sú odrazom záujmu verejnosti o aktivity SOV a jej nadácie. Máme ambíciu byt' strešnou organizáciou športu na Slovensku a podporovať aj naďalej šport na všetkých úrovniach. Chceme vrátiť šport do hry a utvárať vhodné podmienky na športovanie nielen pre vrcholových športovcov, ale aj pre mládež, deti a celé rodiny," uviedol prezident SOV Anton Siekel.

 

 

Šport je nákladný, okrem cestovania treba kupovať výstroj a vybavenie

Víťazom hlasovania sa stal športový lezec Peter Kuric, ktorý získal finančnú pomoc v najvyššej možnej hodnote pre jednotlivca vo výške 4000 eur. "Chcel by som sa kvalifikovať na olympiádu do Tokia. Bude to veľmi náročné, ale verím, že sa mi to môže podariť. Na Slovensku to s podmienkami nie je ideálne. Musím veľa cestovať do zahraničia. Peniaze použijem okrem toho aj na vybavenie - lezecké topánky, sedačku, magnéziové vrecko, prilbu, karabíny, laná a iné," povedal šťastný víťaz hlasovania. Na 5. mieste skončil s celkovou dotáciou 2500 eur aj mladučký aktobatický lyžiar Michal Oravec,  ktorý musí za podmienkami celoročne cestovať . "Žiaľ, na Slovensku máme čoraz väčšie problémy so snehom. Musíme za ním stále cestovať," uviedol juniorský majster SR vo freestyle lyžovaní 2016/17.

 

Do súťaže sa prihlásili aj kolektívy

Nadácia SOV premiérovo ocenila i kolektívy. Z 22 žiadostí vybrala 6 tímov, ktoré podporila sumou v celkovej výške 30-tisíc eur. O poradí, rovnako ako pri jednotlivcoch, rozhodlo hlasovanie verejnosti. "Celkovo malo v 168 predložených projektoch zastúpenie až 52 športov či športových disciplín. V najväčšej miere atletika, tanec, ľadový hokej, plávanie, cyklistika, biatlon či gymnastika. Silnú odozvu mal tento ročník projektu aj na sociálnych sieťach, kde sme dosiahli viac ako 34-tisíc interakcií ('lajkov', komentárov či zdieľaní). Aj tie svedčia o tom, že Ukáž sa! je už dobre etablovaným projektom našej nadácie a my máme ambíciu v ňom pokračovať s najväčšou možnou finančnou podporou," dodal predseda Správnej rady Nadácie SOV. Dušan Guľáš.

 

Ambasádorkami sú naše olympioničky

Tvárami tretieho ročníka projektu sú strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková a atlétka Iveta Putalová. "Je skvelé, že talentovaná mládež má dnes podporu zo strany SOV a jeho nadácie. Šport je dnes finančne veľmi náročný a je fajn, že celá ťarcha nie je iba na rodičoch. Už minulé ročníky ukázali, aké dôležité je podporovať mladých športovcov, ak chceme, aby aj oni raz pokračovali v olympijských šľapajach," myslí si Rehák Štefečeková.

 

Poradie mladých individuálnych športovcov v projekte Nadácie Slovenského olympijského výboru (SOV) Ukáž sa! 2018:

1. Peter Kuric - športové lezenie, 4000 eur

2. Lucia Valová - kanoistika, 3500 eur

3. Viktória Forsterová - atletika, 3000 eur

4. Mária a Zuzana Remeňové - biatlon, 2500 eur

5. Michal Oravec - akrobatické lyžovanie, 2500 eur

6. Radka Paulechová - cyklistika, 2500 eur

7. Rebeka Jančová - zjazdové lyžovanie, 2000 eur

8. Mária Danielová - beh na lyžiach, 2000 eur

9. Andrej Antoška - bedminton, 2000 eur

10. Barbora Tomanová - plávanie, 2000 eur

11. Matej Chudý - karate, 2000 eur

12. Lucia Glédurová - jazdectvo, 2000 eur

 

Poradie kolektívov:

1. Young Angels Academy - basketbal, 10 000 eur

2. Sport Club Slovakia - kanoistika, 8000 eur

3. Wild Girls Čadca - florbal, 6000 eur

4. Lyžiarsky klub Levoča - zjazdové lyžovanie, 2000 eur

5. Vzpieračský klub Družstevná pri Hornáde - vzpieranie, 2000 eur

6. SK Trnava Panthers - softbal, 2000 eurreklama


Zdroj: netky RB

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok