Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predstavujú bezdrôtové slúchadlá zdravotné riziko?
Predstavujú bezdrôtové slúchadlá zdravotné riziko?
16.01.2020 17:11 Zdravie
Spôsobujú bezdrôtové slúchadlá rakovinu?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.01.2020 17:11 Zdravie

Spôsobujú bezdrôtové slúchadlá rakovinu?Bezdrôtové slúchadlá sú čoraz viac obľúbené, no podľa 250 odborníkov môžu spôsobovať rakovinu. Tí ešte v roku 2015 podpísali petíciu, napriek tomu sa podobné produkty objavujú na trhu čoraz častejšie.


Profesor biochémie z americkej univerzity University of Colorado at Colorado Springs Jerry Phillips sa vo svojej štúdii vyjadril, že sa obáva negatívneho dopadu bezdrôtových zariadení na ľudské zdravie. "Najväčšie obavy mám zo slúchadiel AirPods značky Apple, ktoré ak si umiestnenie do ušného kanálika, vystavuje tkanivá v hlave relatívne vysokej úrovni rádiofrekvenčného žiarenia," poznamenal Phillips.

 

Negatívny vplyv technológií

Phillips však objasnil, že hrozbu nepredstavujú iba AirPods, ale existujú aj jasné dôkazy o potenciálnom negatívnom vplyve všetkých technológií, ktoré fungujú na rádiových frekvenciách, na ľudské zdravie a rozvoj. Medzi tieto príslušenstvá zaraďuje mobilné telefóny, rádio, Wi-Fi, mobilnú sieť a ďalšie.

 

Petícia za lepšiu ochranu zdravia

S touto teóriou súhlasí viac ako 250 vedcov z viac ako 40 krajín sveta, ktorí v roku 2015 podpísali petíciu adresovanú Svetovej zdravotníckej organizácii. Petícia žiadala o lepšie bezpečnostné podmienky a tiež o uskutočnenie štúdií, ktoré budú skúmať vplyv „neionizujúcim elektromagnetických polí EMP" na ľudské zdravie.  V petícii, ktorá bola pôvodne uverejnená 11. mája 2015 a revidovaná 1. januára 2019, sa tiež uvádza, že už teraz existujú dokázané zdravotné riziká pre ľudí, zvieratá a dokonca aj životné prostredie.

 

 

Vplyv EMP na zdravie

Petícia upozorňuje, že negatívne vedľajšie účinky vystavenia EMP by mohli zahŕňať: zvýšené riziko rakoviny, bunkový stres, zvýšenie škodlivých voľných radikálov, genetické poškodenie, štrukturálne a funkčné zmeny reprodukčného systému, deficity učenia a pamäte, neurologické poruchy a iné negatívne vplyvy.

 

Dva druhy EMP

Národný inštitút environmentálnych zdravotných vied uverejnil vyjadrenie, že EMP možno kategorizovať nasledovne: neionizujúce "žiarenie nízkej úrovne, ktoré je všeobecne vnímané ako neškodné pre človeka" a ionizujúce "žiarenie vysokej úrovne, ktoré má potenciál na poškodenie buniek a DNA," Podľa tejto organizácie je žiarenie, ktoré uvoľňujú bezdrôtové zariadenia ako sú AirPods, neionizujúce.

 

Americký lekár hrozbu nevidí, no bezdrôtové slúchadlá nepoužíva

Riaditeľ americkej nemocnice venujúcej sa mozgovým nádorom Dr. Michael Schulder poznamenal, že radiácii sa v 21. storočí vyhnúť nevieme a vraj bezdrôtové slúchadlá majú nižšiu radiáciu, ako samotné telefóny. On sám však takéto slúchadlá nepoužíva.  

 reklama


Zdroj: netky Gabriela Nagyová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok