Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2020Petrana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zasadanie vlády SR
Zasadanie vlády SR
13.12.2017 12:47 Film
SPP podporí výrobu filmov na Slovensku sumou 1,5 milióna eur, schválila to vláda
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.12.2017 12:47 Film

SPP podporí výrobu filmov na Slovensku sumou 1,5 milióna eur, schválila to vládaBRATISLAVA - Vláda vyhovela žiadosti Slovenského plynárenského priemyslu podanej prostredníctvom ministerstva hospodárstva a schválila finančnú podporu audiovizuálnej kultúry.


Získať viac finančných prostriedkov od neštátneho sektora, teda mimo štátny rozpočet, na podporu náročných audiovizuálnych projektov bolo cieľom iniciatívneho materiálu ministra hospodárstva Petra Žigu, ktorý schválila vláda. Audiovizuálny fond totiž požiadal SPP o 1 500 000 eur na podporu filmových projektov.

 

Prijatím materiálu s názvom "Návrh posilnenia značky SPP prostredníctvom poskytnutia príspevku k rozvoju audiovizuálnej kultúry" sa otvoria možnosti podpory pre väčšie množstvo produkčne a rozpočtovo náročných filmov prostredníctvom Audiovizuálneho fondu. Malo by to mať pozitívny vplyv na audiovizuálny priemysel, teda podnikateľské subjekty, ktoré v ňom pôsobia, a posilní to aj značku Slovenského plynárenského priemyslu.
 

SPP na základe uznesenia predstavenstva požiadal ministerstvo hospodárstva, aby posúdil žiadosť fondu o finančnú podporu audiovizuálnej kultúry, a aby ako jediný akcionár spoločnosti SPP rozhodol vo veci prevodu jeden a pol milióna eur z SPP v prospech Audiovizuálneho fondu. „Ministerstvo hospodárstva SR si je vedomé dôležitosti zvyšovania pozitívneho vnímania značky SPP, a preto navrhuje uvoľniť požadované finančné prostriedky zo spoločnosti SPP v prospech Audiovizuálneho fondu,“ píše sa v návrhu.

SPP oslovil MH SR na základe žiadosti Audiovizuálneho fondu z 8. novembra, v ktorej fond ponúka plynárenskému priemyslu spoluprácu v oblasti podpory audiovizuálnej kultúry a žiada o poskytnutie finančných prostriedkov vo výške 1 500 000 eur. „Ako uvádza Audiovizuálny fond vo svojej žiadosti, vzhľadom na limitované finančné prostriedky nie je často možné podporiť všetky kvalitné projekty takou sumou, ktorá by zabezpečila ich realizáciu. Ide predovšetkým o rozpočtovo a produkčne náročnejšie projekty, ktoré ale predpokladajú aj vyššiu divácku návštevnosť,“ píše sa v návrhu.

SPP sa venuje viacerým projektom spoločenskej zodpovednosti a spolupráca s Audiovizuálnym fondom môže podľa neho prispieť k rozvoju slovenského filmu, prezentácii slovenskej kultúry v zahraničí a tiež posilniť dobré meno SPP. „Ministerstvo hospodárstva SR si je vedomé dôležitosti zvyšovania pozitívneho vnímania značky SPP, ktorá je súčasťou Obchodného plánu SPP na rok 2017, a zároveň doterajšiu spoločensky aj kultúrne významnú angažovanosť SPP, a preto s prevodom finančných prostriedkov vo výške 1 500 000 eur v prospech Audiovizuálneho fondu súhlasí,“ uvádza sa ďalej v materiáli.

SPP poskytuje finančné dary na charitatívne, filantropické či iné verejnoprospešné projekty prostredníctvom Nadácie SPP. Pod spoločnosť taktiež patrí neinvestičný EkoFond, ktorý od roku 2004 spolu s Nadáciou SPP prispieva do programu Ministerstva kultúry SR venovanému záchrane kultúrnych pamiatok Obnovme si svoj dom. Prevádzkuje Slovenské plynárenské múzeum a Galériu SPP.reklama


Zdroj: SITA/JF

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok