Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. máj. 2020Viliam
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.05.2015 15:15 Relax
Spustili portál o klinickom skúšaní a inováciách v liečbe
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.05.2015 15:15 Relax

Spustili portál o klinickom skúšaní a inováciách v liečbeBRATISLAVA - Asociácia inovatívneho farmaceutického priemyslu (AIFP) spustila nový webový portál inovacie.aifp.sk, ktorého cieľom je informovať verejnosť o klinickom skúšaní a inováciách v liečbe.


"Zmysel každej investície sa najlepšie ukazuje na tom, aké prináša výsledky. Preto o inováciách hovoríme cez konkrétne oblasti a ochorenia, kde je posun za ostatné desaťročia vidieť na tom, aké šance a možnosti mali pacienti. Klinické skúšania sú neoddeliteľnou súčasťou toho, ako vzniká nový bezpečný liek. Preto na webe inovacie.aifp.sk pacienti nájdu praktickú príručku 'Klinické skúšanie - všetko, čo by mal pacient vedieť'," uviedla Katarína Slezáková, výkonná riaditeľka AIFP.

 

Podľa prieskumu z roku 2012 bolo na Slovensku do rôznych skúšaní zapojených viac ako 900 pacientov na milión obyvateľov, čo predstavovalo šieste miesto medzi krajinami Európy. Vďaka klinickému skúšaniu má pacient istotu, že sa k nemu dostanú iba preverené lieky. To pomáha aj napredovaniu medicíny, ktorá musí byť založená na moderných poznatkoch vedy. "Klinické skúšania sú dôležité pre pacientov aj lekárov. Všetci chceme liečiť chorých moderne, s tým najlepším, čo medicína a veda ponúka. Úlohou lekára pri klinických skúšaniach je vhodnému pacientovi vysvetliť význam klinického skúšania a hľadieť počas priebehu skúšania na jeho záujem," dodal Adriana Ilavská, diabetologička s dlhoročnou praxou v klinickom skúšaní. 

 

Asociácia inovatívneho farmaceutického priemyslu vznikla v novembri 2013. Reprezentuje 26 inovatívnych farmaceutických spoločností pôsobiacich na Slovensku, ktorých prioritami sú pomoc pacientom a zvyšovanie kvality zdravotnej starostlivosti, podpora inovácií a dôraz na dodržiavanie etických štandardov a bezpečnosti. reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok