Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. júl. 2020Berta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.01.2019 14:07 Zaujímavosti
Srbsko prijalo zákon o zákaze kožušinových fariem
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.01.2019 14:07 Zaujímavosti

Srbsko prijalo zákon o zákaze kožušinových fariemMnoho ľudí pred tým len zaviera oči, ale faktom je, že zvieratá sťahujú z kože všade vo svete. V Rusku a USA sú ročne zabíané približne 4 milióny zvierat, v Kanade dokonca milión. V Európe je to napríklad aj pokrokové Dánsku alebo Nemecko. 75% ko¬žu¬šín pochádza z fariem, zvy¬šok z pytliactva.


Zvie­ratá sú cho­vané v kliet­kach bez mož­nosti po­hybu či akej­koľ­vek so­ciál­nej in­te­rak­cie.

 

Je až zarážajúce, že tu platí nepísané pravidlo "čím väčší mráz, tým lep­šia ko­žu­šina."

 

Práve z tohto dôvodu sú vy­sta­vené pria­memu mrazu bez mož­nosti úkrytu. Pevná pod­laha je pre cho­va­te­ľov ne­vý­hodná, pretože fekálie by museli denne čis­tiť alebo by si do nich mohli zvie­ratá ľa­hnúť a za­špi­niť si ko­žu­chy. Preto mu­sia žiť na ple­tive, ktoré ich celý ži­vot tlačí a pre­pa­dá­vajú im cez neho nohy.

 

 

Na Slo­ven­sku v sú­čas­nosti fun­guje 11 ko­žu­ši­no­vých fa­riem. Naj­roz­ší­re­nejší je u nás chov krá­li­kov, no­riek, fre­tiek, lí­šok a čin­číl. Cho­vajú sa na­prí­klad na far­mách na se­vere Oravy či v Mar­tine. Pries­kum Slo­body zvie­rat po­tvr­dil, že na týchto far­mách nie sú do­dr­žia­vané ani naj­zá­klad­nej­šie le­gis­la­tívne za­kot­vené pries­to­rové pod­mienky pre možnosť chovu ko­žu­ši­no­vých zvie­rat.

 

 

Srbsko teda urobilo veľký krok vpred. Tlaky aktivistov a odborníkov však trvali dlhých 10 rokov, kým sa kožušinový priemysel v krajine úplne zakázal. Tento problém treba riešiť a krajina na juhovýchode Európy ukázala, že sa to dá. Navyše ako kandidátska krajina do Európskej únie určite navrhne zavedenie tohto zákazu aj celému spoločenstvu.reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok