Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. apr. 2020Miroslava
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Srbský Prezident Alexander Vučič a zástupca prezidenta USA Richard Grennel.
Srbský Prezident Alexander Vučič a zástupca prezidenta USA Richard Grennel.
04.02.2020 09:28 Zahraničie
Srbský prezident odmietol dohodu s USA
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.02.2020 09:28 Zahraničie

Srbský prezident odmietol dohodu s USABELEHRAD – Prezident Alexander Vučič si nemyslí, že by malo Srbsko zastaviť medzinárodnú kampaň ohľadom zrušenia uznania Kosova, ktoré zabavili albánski separatisti v reakcii na zrušenie oficiálnej hospodárskej blokády Prištiny srbskými enklávami (100%-ná daň na dovážaný tovar zo Srbska, ako aj z Bosny a Hercegoviny).


Hlava srbského štátu sa takto vyjadrila v Belehrade počas návštevy zástupcu prezidenta USA Richarda Grenella v rokovaniach medzi Belehradom a Prištinou.

 

"Máme národnú pozíciu v otázke nezávislosti Kosova, ktorá sa líši od pozície Spojených štátov a Prištiny. Chcú získať čo najviac uznania, ale my im to nedovolíme, pretože je to naše územie a budeme na tom aj naďalej pracovať", povedal Vučič.

 

Srbský prezident zároveň predložil kompromis

"Bolo by spravodlivé dať si pauzu. Priština pozastavuje dane a my pozastavíme kampaň za zrušenie nezávislosti Kosova. Richardovi (Grenell) som povedal, že ak sa tým zníži napätie v regióne, môžeme o tom začať rokovať. No neurobíme to, ak sa potom Priština bude snažiť vstúpiť do medzinárodných organizácií", povedal Vučič.

 

Na tlačovej konferencii v Belehrade zástupca prezidenta Spojených štátov uviedol, že presvedčil vodcov a obchodníkov Kosova, aby zrušili 100%-nú daň na srbský tovar. Vyjadril sa, že obchodníci v Prištine súhlasili s týmto argumentom.

 

95 krajín sveta neuznáva nezávislosť srbského územia zabaveného albánskymi separatistami, 5 krajín je v stave zdržania sa hlasovania, preto tzv. Kosovo nemá väčšinu na Valnom zhromaždení OSN.

 

V posledných rokoch Srbsko dosiahlo 13 odvolaní priznania Kosova a pokračuje v kampani. To bráni Kosovu stať sa členom OSN a ďalších medzinárodných organizácií.   reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok