Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Veterán, ktorý už 13 rokov venčí cudzie psíky
Veterán, ktorý už 13 rokov venčí cudzie psíky
17.02.2021 14:15 Zaujímavosti
Staručký pán už 13 rokov každý deň venčí psíky starších a chorých ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.02.2021 14:15 Zaujímavosti

Staručký pán už 13 rokov každý deň venčí psíky starších a chorých ľudíNiektorí vojnoví veteráni si užívajú oddych a pokoj a niektorí pomáhajú charite a venčia psy.


John Howarth13 rokov každý deň venčí psy starších a chorých ľudí vo svojej komunite. Pričom on sám je vo veku, kedy by už možno potreboval pomoc.

 

 

Sedemdesiatštyriročný mladík, ako ho nazval portál ladbible.com, pôsobil 22 rokov v kráľovskom námorníctve. Psíky vraj venčí toľké roky preto, lebo ich má rád a chce pomôcť tým, ktorí sú príliš slabí a chorí na to, aby svojim psíkom poskytli dostatočný pohyb.

 

Pomáha ako dobrovoľník v národnej charite pre „starších, nevyliečiteľne chorých ľudíí a ich domácich miláčikov“ s názvom The Cinnamon Trust. Nedávno bol John charitou dokonca ocenený za jeho dlhoročné služby.

 

 

„Pre niektorých ľudí, ktorí žijú osamote, to, že majú niekoho venčiť, znamená, že sa pes cvičí a že od niekoho pravidelne dostávajú kontakt,“ uviedol John v rozhovore pre LADbible.

 

Podľa jeho slov, ho venčenie psíkov robí šťastným. "Niektorí dobrovoľníci nechodia so psami každý deň, ale ja nenávidím, keď myslím, že pes čaká prechádzku a že je sklamaný. Väčšinou sú aj psy staršie, takže stačí aj polhodinová prechádzka," pokračuje veterán.

 

 

 

Johnovou odmenou neboli vždy iba úsmevy a pohladenie

 

Pri jednej príležitosti ho psík väčšieho vzrastu, patriaci starej žene s rakovinou chrbtice riadne ťahal za sebou, keď naháňal mačku, čo mu spôsobilo poranenie tváre a rozbitie okuliarov. Počas svojej dlhoročnej práce sa musel rozlúčiť s mnohými psami ale aj ich majiteľmi a aj keď boli tieto skúsenosti bolestivé vie, že jeho služba je neoceniteľná a vďaka jeho obetavosti je na neho hrdá i vlastná rodina.

 

 

„Je to veľmi láskavý muž a skutočne miluje psy, a to je jeho motivácia na 14 rokov služby spoločnosti The Cinnamon Trust,“ povedala jeho 42-ročná manželka Ginny. Starší pán má v pláne pokračovať vo venčení psov tak dlho, ako to bude v jeho silách.

 

Článok s tématikou psíkov: Zachráň psíka z útulku adopciou. Funguje to onlinereklama


Zdroj: ladbible.com/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  ladbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok