Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Štát postupne firmám prepláca náklady na testovanie
Štát postupne firmám prepláca náklady na testovanie
16.02.2021 13:32 Ekonomika
Štát požiadala takmer stovka firiem o preplatenie nákladov na testovanie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.02.2021 13:32 Ekonomika

Štát požiadala takmer stovka firiem o preplatenie nákladov na testovanieSLOVENSKO - Firmy požiadali štát o preplatenie testovania. Už je vyplatených 62 tisíc Eur.


Takmer stovka firiem už požiadala štát  o preplatenie nákladov na testovanie. Aktuálne ministerstvo eviduje platby pre 98 spoločností v celkovej hodnote 222 tis. Eur, z čoho je už vyplatených 62 tis. Eur a zadaných na úhradu 160 tis. Eur. Úhrady by pritom mali prebehnúť najbližšie dni. „Zo sumy 222 tis. eur tvoria takmer 30 % štyria zamestnávatelia z oblasti automobilového priemyslu a rafinérie," doplnil rezort.

 


Systém testovania v podnikoch upravuje manuál, ktorý schválila vláda. Ten stanovuje, že náklady spojené s testovaním bude kompenzovať štát sumou 3,5 eura na každú otestovanú osobu.

 

 

O finančnú náhradu majú spoločnosti žiadať Ministerstvo vnútra prostredníctvom príslušného okresného úradu, súčasťou žiadosti musí byť výkaz o dátume a počte otestovaných. Rezort vnútra prostredníctvom príslušného okresného úradu uhradí finančnú náhradu na základe doručenej žiadosti bezodkladne.

 

Súvisiaci článok: REPORTÁŽ Štát podporí testovanie zamestnancov vo firmách. Tie však poukazujú na viacero komplikáciíreklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  FreepikNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok