Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. júl. 2020Prokop
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.12.2014 17:16 Domov
Štatistický úrad vydal analytickú publikáciu o sčítaní obyvateľov, domov a bytov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.12.2014 17:16 Domov

Štatistický úrad vydal analytickú publikáciu o sčítaní obyvateľov, domov a bytovBRATISLAVA - Štatistický úrad (ŠÚ) SR vydal analytickú publikáciu, ktorá obsahuje vybrané údaje za celú SR a kraje o obyvateľstve a jeho bývaní. Tie boli získané pri rozhodujúcom okamihu sčítania 21. mája 2011. TASR o tom informoval hovorca ŠÚ SR Marián Jánošík.


Podľa neho viaceré z prezentovaných dát sú unikátne tým, že ich jediným zdrojom je sčítanie obyvateľov, domov a bytov. To sa na Slovensku uskutočňuje raz za desať rokov. "Podstatná časť publikácie sa zaoberá obyvateľstvom. Poskytuje prehľad a medzicenzové porovnanie vývoja počtu obyvateľov, ich vekovej, pohlavnej, náboženskej, národnostnej a vzdelanostnej štruktúry," spresnil Jánošík.
     

Ako ďalej uviedol, súčasťou sú aj údaje o materinskom jazyku a najčastejšie používaných jazykoch na verejnosti a v súkromí. Taktiež informácie o ekonomickej aktivite obyvateľov a ich počítačových znalostiach. "Osobitnú pozornosť si zaslúži analytický pohľad na domácnosti a rodiny, ale zaujať môžu aj ďalšie fakty dokumentujúce zmeny v živote obyvateľov SR," podotkol hovorca.
     

Publikácia s názvom "Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011, fakty o zmenách v živote obyvateľov SR" sa skladá z textovej časti doplnenej tabuľkami, grafmi a mapami. Pridanou hodnotou je podľa slov Jánošíka prezentácia vybraných dát z cenzu 2011, a to prostredníctvom gridového (sieťového) zobrazenia územia SR s využitím štvorcovej mriežky s veľkosťou 1 km x 1 km. Prílohou sú sčítacie formuláre, ktoré sa na Slovensku v roku 2011 dali prvýkrát v histórii vyplniť aj elektronicky. "Množstvo dát, zrozumiteľný jazyk a bohatá grafická úprava robia z tejto publikácie kvalifikovaného sprievodcu nedávnou históriou," dodal Jánošík.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  ThinkstockphotosNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok