Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. jún. 2020Laura
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tri najvýraznejšie tváre Mostu Híd: Béla Bugár, Arpád Ersék, Ábel Ravasz
Tri najvýraznejšie tváre Mostu Híd: Béla Bugár, Arpád Ersék, Ábel Ravasz
15.01.2020 12:45 Parlamentné voľby 2020
Strana Most-Híd predstavila svoj nový volebný program
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.01.2020 12:45 Parlamentné voľby 2020

Strana Most-Híd predstavila svoj nový volebný programBRATISLAVA - Jedna zo strán súčasnej vlády, ktorá bude kandidovať aj v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, predstavila svoj takmer 200-bodový program. Jeho názov je reVÍZIA 2020.


Oblasti

Program predstavila strana na dnešnej tlačovej konferencii cez svojho predsedu Bélu Bugára a podpredsedu Ábela Ravasza. Hlavnými bodmi je napríklad nedostatok lekárov, dotačná schéma, ale aj dvojročná povinná predškolská dochádzka, problematika odborných a vysokých škôl či nedostatok odborníkov na pracovnom trhu. 

 

 

Vyjadrenie predsedu strany 

Bugár zdôraznil, že počet bodov programu nie je podstatný, dôležité je podľa jeho slov to, že je reálny a životaschopný. Tvrdí, že ich program vychádza z odborných skúseností i z praxe. Zdôraznil, že Most-Híd tu bol vždy preto, aby spájal a predstavoval vízie zodpovednej európskej politiky. "Do ďalších rokov budeme lepšou voľbou pre každého, komu záleží na Slovensku, jeho menšinách, občanoch a užšej spolupráci väčšiny s menšinami," skonštatoval.

 

 

Zmena systému školstva 

V oblasti školstva by chcel Most-Híd presadiť napríklad predĺženie povinnej predškolskej dochádzky na dva roky. Problém vidí Bugár aj v oblasti odborného vzdelávania a vysokého školstva. "Vysoké školstvo v niektorých prípadoch produkuje na trh práce vysokoškolákov, ktorí sa vo svojom odbore nevedia zamestnať," poznamenal. Okrem toho podľa neho chýbajú na trhu práce napríklad inžinieri a odborníci v IT oblasti.

 

 

Reforma zdravotníctva 

V oblasti zdravotníctva poukázal na problém chýbajúcich lekárov. Rozšíriť by chcel napríklad štipendijný program pre zdravotné sestry aj na lekárov. Problém vidí aj v čakacích dobách. Zdôraznil tiež problematiku starnutia obyvateľov a potrebu riešenia dlhodobej starostlivosti o starších občanov.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Pixabay,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok