Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. júl. 2021Ignác
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Veronika Remišová, predsedkyňa politickej strany ZA ĽUDÍ, podpredsedníčka vlády Slovenskej republiky a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.
Veronika Remišová, predsedkyňa politickej strany ZA ĽUDÍ, podpredsedníčka vlády Slovenskej republiky a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.
29.10.2020 15:30 Domov
Strana Za ľudí má plán, ako posunúť slovenskú ekonomiku smerom napred
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.10.2020 15:30 Domov

Strana Za ľudí má plán, ako posunúť slovenskú ekonomiku smerom napredBRATISLAVA - Túto zmenu chce strana realizovať cez tri nástroje - vzdelané Slovensko, moderné Slovensko a inovatívne Slovensko. Informovala o tom na tlačovej konferencii pri príležitosti predstavenia reformného plánu obnovy strany Za ľudí predsedníčka strany Veronika Remišová.


 

Výuka a škôlky 
Prvým nástrojom zmeny je vzdelané Slovensko. Strana chce rozdiferencovať školy podľa zamerania, zmeniť obsah vzdelávania a zmeniť formy a metódy výuky, či dobudovať kapacitu škôlok. Spoločné náklady na reformu školstva by mali dosiahnuť 550 mil. eur.

 

Vzdelanie je podľa strany Za ľudí investíciou do budúcnosti SR. "Je zároveň sľubom pre naše deti, že budú môcť prežiť kvalitnejší život, než sme prežili my. Či deti vyrastajú v chudobnejších alebo bohatších rodinách, či majú zdravotné alebo sociálne znevýhodnenie, poslaním škôl je dať všetkým rovnakú šancu uspieť a byť v živote šťastní," uviedla Veronika Remišová.

 

 

Okrem toho chce v nástroji vzdelané Slovensko investovať strana aj 520 mil. eur na rozvoj vedy a výskumu. Ísť má pritom o transformáciu Slovenskej akadémie vied či prepojenie inovačných centier.

V druhom nástroji - inovatívne Slovensko sa chce strana zamerať na digitálnu transformáciu a zelenú krajinu. Strana chce lepšie pripojenie domácností na vysokorýchlostný internet (náklady za 300 mil. eur), zlepšenie digitálnych služieb pre občanov (300 mil. eur), zlepšiť digitálne inovácie (280 mil. eur) a rozvoj digitálnych zručností občanov (50 mil. eur) či zvýšenie digitálnej bezpečnosti (90 mil. eur).

 

 

Okrem toho chce cez kategóriu zelená krajina vytvoriť infraštruktúru dobíjacích staníc pre inovatívne formy mobility (100 mil. eur), zlepšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie (200 mil. eur) či posilnenie železničnej dopravy na území Bratislavy a podporu zdieľanej mobility (spolu 670 mil. eur).

Pri nástroji inovatívne Slovensko chce strana spravodlivý štát a rozviazanie rúk inovátorom. "Chceme špecializáciu sudcov, nové centrá nových súdnych obvodov, zriadenie Najvyššieho správneho súdu SR, ktorý bude plniť aj funkciu disciplinárneho súdu pre sudcov a ďalšie právnické profesie. Vybudovanie správnych súdov, dvoch mestských súdov, odvolacích súdov. Náklady predpokladáme vo výške 200 mil. eur," ozrejmila Remišová.

 

 

Za 5 miliónov eur by sa potom malo zefektívniť aj zaistenie majetku. Strana chce aj rozsiahlu daňovú reformu. "Daňový systém by nemal trestať tých, ktorí chcú zamestnávať ľudí," doplnila Remišová.

Plán obnovy však bude nevyhnutne podľa Za ľudí obsahovať aj reformy, ktoré riešia problémy minulosti. "Ide o udržateľnosť dôchodkového systému, záchranu slovenského zdravotníctva, územnosprávnu reformu či pozemkovú reformu," uzavrela Remišová.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok