Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. máj. 2022Gertrúda
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
26.08.2018 11:00 Zaujímavosti
Stratégie, ktoré podporia váš úspech v rokovaní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.08.2018 11:00 Zaujímavosti

Stratégie, ktoré podporia váš úspech v rokovaníAk chcete začať rokovania vo víťaznej pozícii, musíte sa na všetko pripraviť ako "tiger". To znamená, že musíte venovať pozornosť kľúčovým oblastiam, na ktorých sa tieto procesy profesionálnej komunikácie zakladajú. Vieme, ako na to.


Objasnite svoje ciele

Váš hlavný zmysel v každom jednom vyjednávaní je dosiahnutie cieľov, ktoré ste si vy a vaši zástupcovia stanovili. Vieme, že existujú aj iné ciele, ako je dosiahnutie dobrého a spoločného riešenia a zlepšenie vášho vzťahu s druhou stranou. Ale získať to, čo aktuálne chcete, je TOP. Vždy udržujte tento cieľ pevne vo vašich rukách a nezastavujte sa, kým sa nepohnete ďalej.

 

Vyberte si správne miesto rokovania

Druhú stranu môžete ovplyvniť aj priestorom, v ktorom budete rokovať, preto si vyberte ten najlepší. Ak nemáte vlastné, ale rokovanie je pre budúcnosť spoločnosti dôležité, využite prenájom kongresového hotela v Žiline. Univerzálna služba, ktorú využívajú tisíce spokojných podnikateľov.

 

Zhromaždite všetky informácie

Keď viete, že ste v polohe rokovania, musíte získať informácie o ponuke druhej strany a použiť ich  na vylepšenie svojej vlastnej pozície. Veľa vyjednávaní sa skončí len preto, lebo jedna alebo druhá strana nerozumie tomu, o čom je ponuka. To znamená, že počas rokovania by ste mali veľa počúvať, objasňovať si dôležité detaily a kontrolovať ich v súlade s vlastnými záujmami.

 

Existuje päť otázok, ktoré si môžete v tomto prípade položiť pri príprave na rokovanie na pohodlných konferenčných stoličkách. Sú to:

- Kto?  - kto sa má rokovania zúčastniť;
- Kde? - vaše alebo ich miesto;
- Kedy? - aký je časový rozsah;
- Prečo? -  o čom bude rokovanie;
- Ako?  - ako by ste mali predložiť konkrétny prípad.

 

Zdroj: Shutterstock

 

Pripravte sa mentálne

Správny postoj k rokovaniam je hlavným rozdielom medzi úspešnými a neúspešnými vyjednávačmi. Skôr, než začnete, mali by byť súčasťou vášho plánu dôsledné prípravy, kam patrí aj správny výber darčekov pre obchodných partnerov a nasledujúce rady:

- snažte sa byť tvrdý, podnikateľský, pozorný a neochvejný;
- nepôsobte nadriadeným alebo podriadeným dojmom;
- zostaňte uvoľnený a nedávajte príliš najavo svoj pocity;

 

Aj keď si to mnohí mylne myslia, nie je žiadna záruka, že dobrá príprava povedie k úspechu v rokovaniach. Ale je pravdepodobné, že naopak zlá príprava vás dostane na kolená. Vyhnite sa preto tomuto riziku a získajte pred súperom náskok.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky.sk

Foto:  ShutterstockNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok