Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vrátenie občianstva bude možno reálne
Vrátenie občianstva bude možno reálne
24.02.2021 08:16 Domov
Stratili ste slovenské občianstvo, pretože ste prijali iné? Možno vám ho vrátia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2021 08:16 Domov

Stratili ste slovenské občianstvo, pretože ste prijali iné? Možno vám ho vrátiaBRATISLAVA - Na dnešnom rokovaní vlády sa bude rozhodovať o vrátení občianstva tým, ktorí ho stratili napríklad nadobudnutím iného občianstva, ale aj o​ kybernetickej bezpečnosti.


Vláda dnes prerokuje, či bude možné vrátiť slovenské občianstvo tým, ktorí o neho prišli z dôvodu prijatia iného občianstva.  Ministri by mali rokovať aj o novej kompetencii Národného bezpečnostného úradu a o novom hlavnom hraničnom splnomocnencovi Slovenska.

 

 

Podmienka vrátenia občianstva

 

Podmienkou je, že žiadateľ o slovenské občianstvo nebude predstavovať hrozbu pre verejný poriadok alebo bezpečnosť Slovenskej republiky. Návrh zákona mení podmienky pre žiadateľov z Českej republiky a pre tých, ktorí majú osvedčenie o postavení Slováka žijúceho v zahraničí. Títo žiadatelia majú výnimku z preukazovania ovládania slovenského jazyka.

 

 

Občianstvo by sa, podľa návrhu zákona o štátnom občianstve, mohlo udeliť aj žiadateľovi, ktorý ho stratil nadobudnutím cudzieho štátneho občianstva v období od 17. júla 2010 do 30. júna 2021.

 

 

Novela zákona o kybernetickej bezpečnosti


Z predloženej novely vyplýva, že Národný bezpečnostný úrad by mohol rozhodovať o blokovaní škodlivého obsahu v online priestore. Svojim rozhodnutím smie zakázať alebo obmedziť používanie konkrétneho produktu, procesu alebo služby.

 

 

Išlo by však o krajné riešenie v prípadoch, kedy absentujú iné zákonné možnosti zabezpečenia a realizácie kybernetickej bezpečnosti.

 

 

Nový hlavný hraničný splnomocnenec


Mal by sa ním stať Robert Gucký, ktorý pôsobí ako riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Táto funkcia sa viaže s výkonom funkcie hlavného hraničného splnomocnenca. Gucký bol vedením hraničnej a cudzineckej polície poverený ako prvý zástupca riaditeľa už od jari 2020.

 

Súvisiaci článok: REPORTÁŽ Vo februári sa spúšťa sčítavanie obyvateľstva, zapojiť sa majú aj Slováci žijúci v zahraničíreklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok