Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Výnimočný cyklistický pelotón s názvom PARASPORT24 tour putuje Slovenskom už 14 rokov .
Výnimočný cyklistický pelotón s názvom PARASPORT24 tour putuje Slovenskom už 14 rokov .
28.08.2021 14:36 Zaujímavosti
Štrnásty ročník športovo-charitatívnej akcie PARASPORT24 tour štartuje 31. augusta!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.08.2021 14:36 Zaujímavosti

Štrnásty ročník športovo-charitatívnej akcie PARASPORT24 tour štartuje 31. augusta!Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností štartuje 31. augusta a končí 3. septembra. Tentoraz sa bude bicyklovať naprieč Trenčianskym krajom.


Parasport24 tour je fantastické podujatie, ktoré spája množstvo ľudí s hendikepom a  známych osobností z oblasti kultúry a športu. Výťažok z akcie putuje každoročne tým, ktorí to potrebujú. Kvôli aktuálnej situácii organizátori tento ročník akcie prispôsobili. Skrátili trasu a rozhodli sa nemeniť ubytovacie zariadenia. 

 

„Keďže sme kvôli covidu museli pripraviť opäť skrátenú verziu, cyklisti prejdú 150 kilometrov. Trasa povedie cez Trenčiansky kraj, keďže je to dlhodobo kraj, ktorý nám vychádza v ústrety vždy, keď to potrebujeme,“ vysvetľuje Miroslav Buľovský, organizátor a šéf občianskeho združenia PARASPORT24.

 

K pelotónu sa každoročne pripája množstvo známych osobností z rôznych oblastí verejného života – herci, speváci, hudobníci či moderátori. Tentoraz si zabicyklujú športovkyňa Danka Barteková, herci Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková, Juraj Bača moderátor, Patrik Herman a speváci Martin Harich a Jakub Petraník.

 

„Určite sa stretneme s ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc v danej obci, kde budeme stáť. Teším sa aj na stretnutia so žiakmi základných či stredných škôl, ktoré budú aktuálne začínať nový školský rok. Tým akcia spĺňa aj charakter osvety ľudí s hendikepom a zároveň charakter pomoci sociálne slabším rodinám. Podujatie nielen pomáha, ale aj inšpiruje. Sme veľmi radi, že sme motivovali aj mnohých ďalších, ktorí podobným spôsobom športujú,“ teší sa Miroslav Buľovský.

 

Výnimočný cyklistický pelotón s názvom PARASPORT24 tour putuje Slovenskom už 14 rokov. „Vytvoril som toto podujatie ako poďakovanie ľuďom s hendikepom, ktorý mi ukázali zmysel života, keď som mal ťažké obdobie. Chcel som pre nich nielen zorganizovať akcie, ale im aj pomôcť. S nimi a pre nich robím už 16 rokov. Život s týmito ľuďmi alebo pri týchto ľuďoch je z môjho pohľadu skvelý a ja im za to veľmi ďakujem,“ vyznal sa Miroslav Buľovský.

 

PARASPORT24 tour každoročne pomôže desiatkam ľudí so sumou niekoľko tisíc eur. Tento rok pomáha občianske združenie napríklad zozbierať financie na špeciálnu úpravu auta pre Róberta Balušíka, ktorý má za sebou 11 operácií.  Viac informácií nájdete TU.   

 

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj.

 

Tento rok čaká PARASPORT24 ešte deviate pokračovanie akcie Hudba bez bariér.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: Netky red.

Foto:  PARASPORT24Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok