Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. sep. 2020Edita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.10.2012 12:58 Zaujímavosti
Študenti Fakulty priemyselných technológii sa zabarikádovali v škole
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.10.2012 12:58 Zaujímavosti

Študenti Fakulty priemyselných technológii sa zabarikádovali v školeŠtudenti Fakulty priemyselných technológii sa zabarikádovali v škole - Zaujímavosti Napätie medzi rektorátom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) a Fakultou priemyselných technológií (FTP) v Púchove pokračuje. Podľa prodekanky FTP Dariny Ondr


Napätie medzi rektorátom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) a Fakultou priemyselných technológií (FTP) v Púchove pokračuje. Podľa prodekanky FTP Dariny Ondrušovej, vedenie TnUAD zablokovalo fakultnú internetovú stránku, čím znemožnilo prístup študentov k informáciám. Študenti sa zablokovali v priestoroch FTP. 

"Na univerzitnej internetovej stránke zverejnil rektor ďalší príkaz, ktorý je v rozpore so zákonom. Nariaďuje v ňom rešpektovať ho ako dekana FTP, za ktorého sa sám seba ustanovil s tým, že bude riešiť všetky pracovno-právne vzťahy. Okrem toho nariadil presťahovanie študijného programu textilná technológia a návrhárstvo do Trenčína, na čo nemá právo," povedala Ondrušová s tým, že akademický senát FTP dnes jednomyseľne odmietol kroky rektora Jána Kneppa.

Ako dodala, študenti uzavreli priestory fakulty a nevpustia do nich nikoho z vedenia univerzity. "Chceme docieliť, aby ministerstvo školstva a všetky kompetentné orgány konečne zastavili proces likvidácie FTP. Nie je predsa možné, aby rektor TnUAD nerešpektoval zákony, nariadenia, nerešpektoval agentúru pre štrukturálne fondy Európskej únie, nerešpektoval základné ľudské práva a zasahoval do právomoci dekana FTP," doplnila Ondrušová.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok