Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.03.2018 09:27 Ekonomika
Stúpa počet ľudí, ktorí potrebujú pomoc v prípade cezhraničných nákupov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.03.2018 09:27 Ekonomika

Stúpa počet ľudí, ktorí potrebujú pomoc v prípade cezhraničných nákupovBRATISLAVA - Počet ľudí, ktorí potrebujú pomoc v prípade cezhraničných nákupov, stúpa. A to aj preto, že čoraz viac spotrebiteľov v Európskej únii (EÚ) nakupuje cez internet.


Dôvera v elektronický obchod sa dramaticky zvýšila, najmä pokiaľ ide o internetové obchody z iných krajín EÚ, doplnilo Európske spotrebiteľské centrum (ESC), ktoré bezplatne pomáha spotrebiteľom pri hľadaní riešení v prípade problémov pri cezhraničných nákupoch v členských krajinách EÚ, Islande alebo Nórsku.

 

Okrem problémov s tovarom objednaným on-line sa začali slovenskí spotrebitelia vo zvýšenej miere sťažovať na rôzne poskytované on-line služby, konštatovalo ESC. "Ide hlavne o marketingové praktiky, na ktoré od roku 2014 upozorňovali najmä európske spotrebiteľské centrá zo severských štátov EÚ. Spočívajú v automatickom predlžovaní členstva a nevyžiadanom opakujúcom sa plnení," konkretizovalo.

 

Určitá služba alebo výrobok sú podľa neho dočasne ponúkané bezplatne na vyskúšanie, pričom spotrebitelia nie sú dostatočne informovaní o možnosti ďalších dodatočných platieb.

 

Centrum sa v roku 2017 zaoberalo aj finančnou náhradou v prípade zrušenia alebo meškania letu, témou internetových zoznamiek a nejasnostiach pri registrácii do nich, či zavádzajúcimi informáciami, ktoré poskytli zahraničné spoločnosti pri predaji tovaru na výstavách nábytku na území Slovenska.

 

ESC v SR je členom siete európskych spotrebiteľských centier, ktorá pozostáva z 30 spotrebiteľských centier. V uplynulom roku pomohlo viac ako 1100 spotrebiteľom.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok