Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.01.2019 14:51 Kultúra
Štvrtý ročník súťaže Susedia, na ktorých sme nezabudli, má tému Konšpirácie – holokaust – súčasnosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.01.2019 14:51 Kultúra

Štvrtý ročník súťaže Susedia, na ktorých sme nezabudli, má tému Konšpirácie – holokaust – súčasnosťBRATISLAVA - Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu Prípravný výbor iniciatívy Čítanie mien obetí holokaustu, ICEJ Slovensko (Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem) a Dokumentačné stredisko holokaustu (DSH) vyhlasuje už 4. ročník študentskej súťaže Susedia, na ktorých sme nezabudli.


Ako informovala Michala Lônčíková z Dokumentačného strediska holokaustu, tento rok budú študenti písať na tému Konšpirácie – holokaust – súčasnosť. Ambíciou súťaže je podpora záujmu mladých ľudí o moderné dejiny vlastného štátu a posilňovanie ich kritického myslenia, formovanie ich postojov k histórii Slovenska, k problematike ľudských práv v minulosti a súčasnosti.


Do súťaže sa môžu zapojiť študenti od 14 do 19 rokov a ako uviedla Lônčíková v tlačovej správe, tento rok uvítajú súťažné práce v rozsahu do 9 000 znakov (päť normostrán). Podpísanú súťažnú esej so svojou poštovou adresou, e-mailom a telefónnym číslom v elektronickej verzii má autor poslať najneskôr do 30. júna na e-mailovú adresu: loncikova@dsh.sk.

 


Hodnotiaca komisia bude zložená zo zástupcov Dokumentačného strediska holokaustu, ICEJ Slovensko, Židovskej náboženskej obce v Bratislave a iných odborníkov zaoberajúcich sa dejinami Židov na Slovensku a témou holokaustu. Ocenené budú tri najlepšie súťažné príspevky. Autori víťazných prác budú pozvaní a vyhlásení na pietnom akte Čítania mien obetí holokaustu, ktorý sa pravidelne organizuje v Bratislave vždy začiatkom septembra pri príležitosti Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu vyhlásilo Valné zhromaždenia OSN 1. novembra 2005 na počesť oslobodenia najväčšieho nacistického vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau (Osvienčim) v roku 1945. Svet si v tento deň pripomína utrpenie šiestich miliónov Židov, ktorí boli obeťami holokaustu počas druhej svetovej vojny.
 reklama


Zdroj: SITA, netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok