Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. nov. 2020Ondrej
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Opatrenia a možnosti, ktoré poskytuje vyhlásenie núdzového či vojnového stavu, by nemali byť nadužívané, či dokonca zneužívané.
Opatrenia a možnosti, ktoré poskytuje vyhlásenie núdzového či vojnového stavu, by nemali byť nadužívané, či dokonca zneužívané.
21.10.2020 11:56 Domov
Súdne orgány musia byť plne funkčné aj počas koronakrízy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.10.2020 11:56 Domov

Súdne orgány musia byť plne funkčné aj počas koronakrízyBRATISLAVA - Je dôležité urobiť všetko preto, aby bol chod justície a právnických profesií zachovaný a súčasne, aby sme ochránili zdravie a životy ľudí.


Aj o tom bola online diskusia ministrov a štátnych tajomníkov z viac ako 20 krajín z celého sveta v rámci podujatia The Global Dialogue of Justice Leaders, na ktorej sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Michal Novotný. Podujatie organizovala Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) spolu s kanadskou vládou, OGP a Pathfinders´Task Force on Justice.

 


Štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Michal Novotný zdôraznil, že opatrenia a možnosti, ktoré poskytuje vyhlásenie núdzového či vojnového stavu, by nemali byť nadužívané, či dokonca zneužívané.

 

"Je pravda, že všetky krajiny čelíme tomu, že sme boli nútení prijímať aj opatrenia, ktoré zasahujú do našich práv a slobôd. Takto prijímané opatrenia však musia spĺňať test proporcionality a nevyhnutnosti, osobitne ak zasahujú do základných práv a slobôd. V tomto kontexte by som chcel vyzdvihnúť rolu Ústavného súdu, ktorý dohliada na ústavnosť prijatých opatrení a môže nám nastaviť zrkadlo," uviedol štátny tajomník M. Novotný.

 


Ministri a štátni tajomníci z viac ako 20 krajín z celého sveta hovorili o svojich skúsenostiach s tým, ako zabezpečiť efektívnu a férovú odpoveď na pandémiu v kontexte dodržiavania zásad právneho štátu, dodržiavania základných práv a slobôd obyvateľov a skúsenostiach s tým, ako počas pandémie zabezpečiť prístup ľudí k včasnej spravodlivosti.

 

Práve prístup k spravodlivosti bol označený za jeden z pilierov posilňovania demokracie a právneho štátu.


 reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok