Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. okt. 2021Alojzia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.09.2021 07:53 Zahraničie
Svätokrížske vojvodstvo v Poľsku stiahlo deklaráciu namierenú proti LGBT komunite. Dôvod vás neprekvapí!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.09.2021 07:53 Zahraničie

Svätokrížske vojvodstvo v Poľsku stiahlo deklaráciu namierenú proti LGBT komunite. Dôvod vás neprekvapí!VARŠAVA - Po hrozbe straty finančných zdrojov z EÚ, Svätokrížske vojvodstvo nielen zrušilo deklaráciu proti komunite LGBT, ale predstavilo novú! V nej sa už píše o rovnosti a spravodlivom prístupe ku všetkým.


Svätokrížske vojvodstvo na juhu Poľska v stredu zrušilo vyhlásenie namierené proti komunite LGBT. K takémuto kroku pristúpilo pod hrozbou straty finančných prostriedkov z Európskej únie, uvádza agentúra AP. Únia totiž stopla zdroje vo výške miliónov eur pre poľské regióny, ktoré sa vyhlásili za tzv. "zóny bez LGBT".

 

Poslanci regionálneho parlamentu zahlasovali počas mimoriadneho zasadnutia za zrušenie predmetného vyhlásenia, ktoré bolo prijaté v roku 2019. Tento dokument vyjadroval "nesúhlas s pokusmi zaviesť v miestnych samosprávach ideológiu LGBT či s presadzovaním tejto ideológie vo verejnom živote".

 

Deklarácia bola tiež vyjadrením "hlbokého nesúhlasu a silného odporu voči úsiliu liberálnych politických a spoločenských kruhov presadzovať ideológiu založenú na podpore LGBT, čo je v jasnom rozpore s kultúrnym dedičstvom a stáročnými kresťanskými tradíciami nielen v Svätokrížskom vojvodstve, ale aj v celkom Poľsku a Európe".

 

Podľa poľských médií prijal regionálny parlament namiesto nej teraz novú deklaráciu. V tej sa píše, že poľská ústava zaručuje rodičom právo vychovávať svoje deti v súlade s ich presvedčením a názormi, ale je aj "zárukou rovnosti a spravodlivého zaobchádzania pre všetkých".

 

Ide o prvú oblasť v Poľsku, ktorá anulovala takéto kontroverzné a viacmenej symbolické opatrenie, aké prijali viaceré poľské mestá či regióny v krajine, pričom sa pre ne ustálil názov "zóny bez LGBT".

 

Svätokrížske vojvodstvo odvolaním deklarácie reagovalo na výzvu vlády. Lídri EÚ vyhlásenia poľských samospráv označili za diskriminačné a Európsky parlament prijal v marci nelegislatívne uznesenie, prostredníctvom ktorého vyhlásil celú EÚ za zónu slobody pre LGBT osoby.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Katarína Žáková

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok