Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Overovanie zdravotného záznamu.
Overovanie zdravotného záznamu.
16.01.2021 16:05 Zahraničie
Svetová zdravotnícka organizácia odporúča krajinám, aby nevyžadovali očkovacie certifikáty o COVID-19
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.01.2021 16:05 Zahraničie

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča krajinám, aby nevyžadovali očkovacie certifikáty o COVID-19MOSKVA - Výbor WHO pre núdzové situácie v súvislosti s COVID-19 odporúča krajinám, aby nevyžadovali od cestujúcich potvrdenia o očkovaní proti koronavírusu. Informuje webová stránka Rospotrebnadzoru (Federálna služba pre dohľad nad ochranou práv spotrebiteľa).


Vyhlásenie vzniklo na základe výsledkov šiesteho zasadnutia výboru Svetovej zdravotníckej organizácie, ktoré sa konalo 14. januára a na ktorom sa zúčastnili vedecké organizácie Ruskej federácie.

 

 

"Zvažuje sa zavedenie očkovacích osvedčení COVID-19 pre cezhraničné cestovanie. Odborníci WHO odporučili, aby krajiny od cestujúcich nevyžadovali takéto doklady, pretože dostupnosť vakcín v mnohých krajinách sveta je extrémne obmedzená a ich účinnosť sa ešte skúma", hovorí správa.

 

Dodáva sa, že kvôli objavu britského kmeňa COVID výbor tiež odporučil zvýšenie laboratórnej kapacity na sekvenovanie koronavírusov a vyzval na rýchlu výmenu údajov o ich genetických sekvenciách. Tieto opatrenia pomôžu zlepšiť vedomosti o úspešnej liečbe infekcií.

 

 

Zdôrazňuje sa, že Rospotrebnadzor bude naďalej spolupracovať s WHO pri výmene údajov o koronavíruse.

 

Očkovací pas je špeciálny digitálny dokument s informáciami o očkovaní proti infekčnej chorobe. Očkovací preukaz je kompletne vyplnený v angličtine alebo francúzštine. Môže byť navyše vyplnené v inom jazyku. Osvedčenie je platné, iba ak je použitá vakcína alebo profylaxia schválená WHO.

 

 

Očkovací pas

Od 1. januára 2021 v Ruskej federácii na portáli verejných služieb môže dostať očkovací pas v elektronickej podobe každý, kto dostal očkovanie proti koronavírusu. Dokument obsahuje QR-kód. Je ľahké sa ním preukázať kedykoľvek, napríklad z telefónu. Takéto pasy navyše nemožno falšovať.

 

 

Podobné očkovacie pasy sa plánovali vydávať v krajinách Európskej únie a Anglicku, zatiaľ ich zavádza iba Izrael. O otázke zavedenia takzvaných imunitných pasov v krajinách EÚ pre tých, ktorí boli očkovaní proti novej koronavírusovej infekcii sa zatiaľ len rokuje.

 

Zdroj:   https://ria.ru/20210114/vaktsinatsiya-1593038721.html

            https://ria.ru/20210116/sertifikaty-1593336961.html

 reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  Pixabay, Pexels, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok