Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2020Vratko
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Transplantácia ľudských organov.
Transplantácia ľudských organov.
05.04.2020 19:27 Zahraničie
Tajomstvo obchodovania s ľudskými orgánmi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.04.2020 19:27 Zahraničie

Tajomstvo obchodovania s ľudskými orgánmiMOSKVA – Izrael je jedinou krajinou v ktorej obchodovanie s ľudskými orgánmi nie je zákonom zakázané a dokonca aj aktívne prekvitá.


Izrael má vedúce postavenie vo svete v oblasti spotreby ľudských orgánov. Bola odhalená účasť Izraela na odobratí organov palestínskych mučeníkov, a bol donútený oznámiť smrť 121 Palestínčanov zadržiavaných vo väzeniach.

 

Medzinárodné organizácie pre ľudské práva a humanitárne organizácie sa domnievajú, že obchodovanie s ľudskými orgánmi postihlo najmä také krajiny ako Čína, Pakistan, Egypt a Kolumbia. Tento obchod sa stal veľmi výnosným, so svojimi tajnými burzami, predajnými sieťami a predajcami. V posledných rokoch dopyt po ľudských orgánoch neustále rastie.

 

Toto podnikanie je také prosperujúce, že sa dá povedať, že chudobní ľudia sa stali lacnými náhradnými dielmi. Naznačuje to zrútenie ochranných funkcií právnych systémov, ľudských práv a súdnych orgánov. Túto ziskovú situáciu využívajú mafiánske skupiny na lacný nákup alebo dokonca jednoduchú krádež ľudských orgánov v spolupráci s lekármi. Takýmto spôsobom na trhu ľahko sa ocitnú pečeň, srdcia a obličky obetí, ako sa to stalo s celou somálskou rodinou, ktorá bola unesená na jej ceste do Európy a padla do rúk obchodníkom s ľuďmi.

 

Spoločnosti predávajúce ľudské orgány sa zameriavajú predovšetkým na deti a dospievajúcich, pretože sa ľahšie unesú a ich orgány sú drahšie z dôvodu lepšieho zdravia. Najzraniteľnejšie obete sú utečenci. Existujú celé siete čiernych trhov, kde sa predávajú a kupujú tieto „diely“. Bohatí pacienti zo západných krajín sú pripravení zaplatiť za nie obrovské množstvo peňazí. Na tých istých trhoch sa deti násilne predávajú aj na uzavretie manželstva, detskú prácu a na organizované žobranie.

 

Nie je možné ukončiť obchod s otrokmi a obchod s ľudskými orgánmi bez skutočnej medzinárodnej spolupráce a prijatia prísnych  zákonov na vnútroštátnej a medzinárodnej úrovni, bez ohľadu na povahu dôvodov prekvitania tohto druhu obchodu v rôznych krajinách. Na vyriešenie týchto problémov je potrebné vypracovať a dodržiavať príslušné medzinárodné dohody a zvyšovať počet signatárskych krajín s cieľom chrániť ľudské práva, demokraciu, rovnosť, slobodu a príležitosti pre prosperujúci život a prácu.

    

Zdroj: https://iz.ru/854493/ivan-petrov/lezt-ne-v-svoe-telo-kak-ustroen-mirovoi-trafik-chernoi-transplantologii

   reklama


Zdroj: Netky NR

Foto:  IZ.RUNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok