Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. aug. 2022Vavrinec
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
31.08.2021 13:51 Domov
Takmer každé dieťa do 18 rokov dostane v októbri jednorazový príspevok 100 eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.08.2021 13:51 Domov

Takmer každé dieťa do 18 rokov dostane v októbri jednorazový príspevok 100 eurBRATISLAVA - Vláda pristúpila k druhému kolu vyplácania jednorazového príplatku na dieťa. Uskutoční sa v októbri.


Vláda pristúpila k druhému kolu vyplácania jednorazového príplatku na dieťa. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak po rokovaní vlády. Kabinet ministra poveril, aby na budúcotýždňové rokovanie vlády priniesol konkrétny návrh realizácie jednorazového príspevku pre všetky deti do dovŕšenia 18 rokov.

 

 

"V SME RODINA plníme sľuby, ktoré dávame ľuďom. Aby sme pomohli rodičom s výdavkami pri nástupe detí do škôl, príspevok vyplatíme na každé nezaopatrené dieťa, ktoré dovŕši plnoletosť," napísal Krajniak na sociálnej sieti.

 

Súvisiaci článok: Prvé jednorazové príspevky dostanú rodiny už v auguste!

 

 

V materiáli rezort práce uviedol, že jednorazový príspevok bude vo forme navýšenia prídavku na dieťa o 74,50 eura. Za mesiac september teda dostanú rodičia celkovo 100 eur na dieťa. "Prídavok na dieťa vrátane navrhovaného jednorazového zvýšenia sa poskytne za mesiac september 2021 v mesiaci október 2021 v celkovej sume 100 eur. Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté," napísali autori materiálu.

 

Štát však neposkytne zvýšený prídavok na dieťa na tie nezaopatrené deti, na ktoré vznikol nárok na jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur. Týmto deťom už totiž štát vyplatil jednorazovú pomoc v prvom kole vyplácania.

 

 

Možno vás zaujme: Koniec nespravodlivosti v peňažných príspevkoch pre ZŤP!

 

"Vzhľadom k tomu, že nám začína o dva dni nový školský rok a rozmýšľali sme, akou formou pomôcť rodičom detí počas pandémie, tak určite takýto jednorazový príspevok vo výške 100 eur na každé dieťa do dovŕšenia 18. roku života môže týmto rodinám - najmä tým, ktoré majú viac detí a ktoré sa potrebujú pripraviť na nový školský rok, pomôcť," vyjadril Krajniak. Dodal, že materiál, ktorý predloží na najbližšie rokovanie vlády, bude formou nariadenia, preto nebude treba meniť zákon. Peniaze pôjdu podľa jeho slov zo štátneho rozpočtu.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Facebook/ TASR/ Netky KPNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok