Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. júl. 2020Berta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rusi predstirajú, že sú taxikármi, aby sa vyhli karanténe.
Rusi predstirajú, že sú taxikármi, aby sa vyhli karanténe.
26.05.2020 14:48 Zahraničie
Takto prefíkane obchádzajú zákaz voľného pohybu v Moskve
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.05.2020 14:48 Zahraničie

Takto prefíkane obchádzajú zákaz voľného pohybu v MoskveMOSKVA - Vodiči aut začali predstierať, že sú taxikármi, aby získali povolenie na pohyb po meste a nedostali za to pokutu.


Rusi nemôžu opustiť svoje domovy

Koncom mája služba Moscow Information Cluster zistila, že počet vydaných elektronických povolení pre zamestnancov taxislužieb "Gett" a "Vezet" prekročil počet zamestnancov týchto spoločností. Faktom je, že počas pandémie v Moskve môžete opustiť dom iba s elektronickým povolením vydaným mestskými úradmi.

 

Ako získať elektronické povolenie

Aby získať povolenie ako taxikár, do formulára potrebne len uviesť daňové číslo taxislužby. Niektorí vodiči v Moskve uviedli daňové číslo číslo taxislužby "Gett" a takto nelegálne získali povolenia na pohyb po meste. Informácie o daňových číslach spoločností v Rusku sú verejne dostupné.

 

Daňové čísla sú verejne dostupné

Ako zistili novinári RBC aj samotní vodiči taxislužby často predstierajú, že sú zamestnancami iných spoločností. Používajú daňové čísla online obchodov alebo veľkých reťazcov, aby získali povolenie. Vysvetľujú, že systém povolení často pracuje chybne a pri vybavovaní žiadosti môžu vzniknúť problémy.

 

 

Elektronické povolenia

Elektronické povolenia boli zavedené v Moskve od 15. apríla, kontrolujú najmä pohyb na osobných autách a vo verejnej doprave. Toto opatrenie by malo znížiť mobilitu obyvateľov mesta a obmedziť šírenie COVID-19. Povolenie možno získať iba na konkrétny účel: ako cesta do práce, do zdravotníckeho zariadenia, do obchodu alebo na osobné účely. Povolenia na osobne účely sa vydávajú na jeden deň a nie viac ako dvakrát týždenne.

 

Problém sa už rieši

Spoločnosti, ktorých údaje sa používajú na získanie nelegálnych povolení, sú zároveň ohrozené zrušením všetkých predtým vydaných povolení. Moskovská radnica uviedla, že tento problém už riešia. Čoskoro začne fungovať služba, s ktorou spoločnosti budú môcť samostatne spravovať elektronické povolenia pre svojich zamestnancov.

 

"Pri tejto službe zamestnávateľ vidí celkový počet vydaných povolení pre daňové číslo svojej spoločnosti ako aj úplný zoznam týchto povolení. Zamestnávateľ bude navyše môcť nezávisle zrušiť povolenie a požiadať o vydanie nových", vysvetlila moskovská radnica.

 

 

Koronavírus v Rusku

Za pohyb bez povolenia v Moskve sa udeľuje pokuta vo výške 1 000 až 30 000 rubľov, teda 12 až 375 EUR.

Celkovo v Moskve 169 303 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Z toho 61 619 ľudí sa vylecili, 2 110 zomrelo. V Rusku sa celkovo nakazilo 362 342 ľudí.reklama


Zdroj: Zdroj: RBC.RU/Netky Anna Mogilevskaia

Foto:  Foto: Pixabay, mos.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok