Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. jan. 2022Gejza
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
10.11.2020 14:07 Zaujímavosti
Takto vyzerá škola očami prváčika
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.11.2020 14:07 Zaujímavosti

Takto vyzerá škola očami prváčika„No hlavne musím varovať rodičov. Môj spolužiak Dominik má v žiackej knižke už štyri poznámky. A viete, čo sa stane, keď dostane ešte jednu? Za päť poznámok dostane žiak pokarhanie od triednej učiteľky. Ozaj a mám rád bombóny," vysvetľuje sedemročný Danko, ktorý si berie ako povinnosť informovať o tom, že dieťa môže za určitých podmienok získať nepekné pokarhanie.


Len s veľkou ľútosťou sa zmieril so skutočnosťou, že nesmie do článku prezrádzať priezviská spolužiakov, ale nakoniec to, našťastie, pochopil a ochotne vyrozprával, aké je to byť nový v cudzom prostredí.


Je to dobré
Nech sa páči, zoznámte sa. Toto je Danko, chlapec milujúci pizzu, hamburgery, koláčiky a no dobre, dá sa to uzavrieť tak, že jednoducho zbožňuje každé nezdravé jedlo, na ktoré sa len dá spomenúť si. V dospelosti by vraj rád pracoval ako prokurátor alebo väzeň.


Do triedy prvý raz vstúpil v septembri. Pravdaže, nebol jediný, celá obrovitánska skupina dievčat i chlapcov sa smie hrdo hlásiť k zaradeniu sa do prvého ročníka. „Tak teda aké to je v tej škole?" spýtala som sa ho nenútene.

 

 

„Dobré," odpovedal a myslel to tak. Keď dospelý niečo zhodnotí ako dobré, človek sa má na pozore a hľadá akúsi skrytú chybu či hlbší význam. Danko však nič nepredstieral a hneď aj povedal, že je Bohu za chodenie do školy vďačný.

 

Mohlo by vás zaujímať: Má 85 rokov a takto prežívala celoplošné testovanie

 

Skoro zaspal
„Ja sedím vpravo od okna. A minule som skoro zaspal na hodine," priznal sa bez obáv. „To si bol taký unavený alebo ťa hodina nudila?"


„No nudilo ma to. Mali sme slovenčinu a tú nemám rád. Ešte nemám rád ani hudobnú. Slovenčina a hudobná sú hodiny pre dievčatká. Okrem týchto dvoch mám rád všetky hodiny. Páči sa mi aj prvovka, aj matematika, výtvarná, telesná a najradšej mám etiku. Tam sa učíme, ako máme spolupracovať a ako máme byť priateľmi."


Keď to hovorí, nedáva mi ani čas na otázku. Je rád, že sa o to môže podeliť a očividne ho to baví. „Máš už aj nejaké známky?" využila som konečne príležitosť.

 


„Áno, mám päť jednotiek. A nemám ani jeden čierny bod. Ja mám červené body. Ale najviac červených bodov má Tamara." „Kto je Tamara?" „Však moja spolužiačka." „Máš ju rád?" „Nie. Tamara má až tri červené body."

 

„A ty ich máš koľko?" „No Tamara je najmúdrejšia." „Aj ty si múdry."


„Tamara je strašne nízka." Potom sa ku mne nakloní, vzdychne si a prikáže: „Vieš, urob to takto. Daj tam tri bodky." Tak teda...

 

Jedna vec
Keby smel zmeniť jedno jediné v rámci celej školy, vybral by si veľkosť. „Keby mi Boh splnil jednu vec, chcel by som, aby sme mali väčšiu triedu. Lebo tá naša je taká mini. A ani obedy mi nechutia."


Myslím, že je absolútne zrejmé, prečo Ježiš chcel, aby sa učilo od detí. Kiežby bol svet nainfikovaný úprimnosťou, bezprostrednosťou a čistotou.

 

Prečítajte si tiež: Strhujúce svedectvo tínedžera, ktorému sa podarilo zmeniť svoju budúcnosťreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok