Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. jan. 2021Miloš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Hudba môže byť aj rozhovorom s Bohom.
Hudba môže byť aj rozhovorom s Bohom.
25.11.2020 06:00 Kultúra
Táto pesnička vás presvedčí, že nič nie je nemožné
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.11.2020 06:00 Kultúra

Táto pesnička vás presvedčí, že nič nie je nemožnéNa vychutnávanie si hudby človek nemusí mať ani šikovné ruky, s ktorými by vyhrával na hudobnom nástroji, dokonca sa nevyžaduje ani anjelský hlas, vďaka ktorému by sa bezchybne zaspieval každý tón.


Na dosiahnutie skutočného zážitku pri piesni stačí mať otvorený sluch a aspoň kratučký čas na zžitie sa s hlavnou i vedľajšou myšlienkou.


Má svoj príbeh
Poslucháč môže objaviť posolstvo, ktoré pisateľ textu vložil do riadkov a často je skryté tomu, kto hľadá iba povrchnosť. Obzvlášť zimomriavky vyvolávajúce je zistenie, že každá pesnička má príbeh, ktorý sprevádzal jej vznik.


A výnimkou nie je ani tá, ktorej slová sú útechou a ktorá na zažiarenie čakala dlhšie než je zvykom.

 

Konečne výhra
Reč je o skladbe Way Maker, jej autorkou je gospelová speváčka Osinachi Kalu Okoro Egbu a rok 2020 si určite zapamätá. Jej dielo sa totiž konečne dočkalo uznania a získalo prestížne ocenenie najlepšia pieseň roka.

 

Výhra je potešujúca až dvojnásobne - nielenže je umelkyňa prvou osobnosťou z Nigérie, ktorá si prevzala cenu v Amerike, navyše sa úspech dostavil až po uplynutí dlhočizných piatich rokov od skomponovania.
Áno, Way Maker bola napísaná v období roka 2015 a Sinach si spomína, že to bol august.
 

 

Ja som ten, ktorý...
Speváčka priznáva, že kým sa rodil text, Boh ju učil a viedol. Prechádzala na iný level v práci pre Neho, vstupovala do čohosi nového a nepoznaného. Pravdaže, spočiatku sa bránila, pretože rovnaká pozícia jej zabezpečovala pohodlie a vykročiť dopredu bolo predsa len riskantné.


Boh ju však ubezpečil, že je najvyšší čas posunúť sa ďalej a potešil ju pripomienkou, že nie je sama. On je neustále pri nej a je pripravený vytvoriť cestu tam, kde na pohľad žiadna nie je.

 

Jedna verzia za druhou
Pesnička Way Maker sa od príchodu na hudobnú scénu teší popularite a prespievali ju do viacerých jazykov, pokúšali sa o ňu všelijakí speváci či gospelové zoskupenia.
Mimoriadne obľúbená je, napríklad, verzia od Michaela W. Smitha.
 

 

A o čom teda pieseň je?
Je o dôvere v Boha, ktorý
pripravuje cestu,
plní, čo zasľúbil,
vykonáva zázraky
a poskytuje svetlo aj v temnotách.
Je to Boh, čo uzdravuje každé srdce, a preto mu patrí vďaka. Way Maker je do melódie vyliate uctievanie jediného, ktorý si ho zaslúži.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok