Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2021Ľuboš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.07.2021 16:02 Relax
Tento liek na liečbu vysokého krvného tlaku sťahuje ŠÚKL zo slovenského trhu. Čo robiť, ak ho užívate?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.07.2021 16:02 Relax

Tento liek na liečbu vysokého krvného tlaku sťahuje ŠÚKL zo slovenského trhu. Čo robiť, ak ho užívate?BRATISLAVA - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) stiahol z trhu lieky Irbesartan. Konkrétne ide o Irbesartan Zentiva a Irbesartan Hydrochlorothiazide Zentiva.


Ako informoval ŠÚKL na svojej internetovej stránke, dôvodom je prítomnosť azidovej nečistoty v účinnej látke nad povolený limit.

 

Pacienti majú pokračovať v liečbe

Predmetné šarže sa sťahujú z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím podľa štátneho ústavu ohrozená nie je.

 

Stiahnutie z trhu má preventívny charakter a ochraňuje bezpečnosť a zdravie pacienta. Pacientom, ktorí lieky užívajú, nehrozí akútne nebezpečenstvo, liečbu nemajú prerušovať.

 

Liek na vysoký krvý tlak či diabetes
ŠÚKL stiahol z trhu lieky Irbesartan Zentiva 300 mg filmom obalené tablety (tbl flm 84x300 mg (blis.PVC/PVDC/Al)), č. šarže 0R859 a Irbesartan Zentiva 300 mg filmom obalené tablety (tbl flm 28x300 mg (blis.PVC/PVDC/Al)), č. šarží: 0R1VX, 9R917.

 

Liek Irbesartan Zentiva sa u dospelých pacientov používa na liečbu vysokého krvného tlaku (esenciálnej hypertenzie) a liečbu ochorenia obličiek u dospelých pacientov s hypertenziou a diabetom mellitus 2. typu ako súčasť antihypertenzívneho liekového režimu.

 

Z trhu zmizne aj Irbesartan Hydrochlorothiazide Zentiv​a
Štátny ústav stiahol z trhu aj liek Irbesartan Hydrochlorothiazide Zentiva 300 mg/12,5 mg filmom obalené tablety (tbl flm 28x300 mg/12,5 mg (blis.PVC/PVDC/Al)), č. šarže: 0R821.

 

Irbesartan Hydrochlorothiazide Zentiva sa používa na liečbu vysokého krvného tlaku (esenciálnej hypertenzie), ak liečba Irbesartanom alebo hydrochlórtiazidom podávanými samostatne neposkytuje adekvátnu kontrolu krvného tlaku.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky KZ

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok