Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. nov. 2020Emília
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Fotomodelka Európy
Fotomodelka Európy
13.05.2020 12:30 Relax
Toto sú finalistky súťaže Fotomodelka Európy časť 2.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.05.2020 12:30 Relax

Toto sú finalistky súťaže Fotomodelka Európy časť 2.Súťaž Fotomodelka Európy (Fotomodella d‘ Europa) sa prvýkrát konala na Slovensku v roku 2012. Projekt prezentuje súhru krásy, životného štýlu a zdravia. Vek ani výška nezohrávajú významnú rolu. Dôležité sú osobnostné predpoklady pre prácu fotomodelky. Tohtoročných finalistiek je 22.


Finalistky tejto medzinárodnej súťaže majú príležitosť spoznať profesionálny modelingový svet, pracovať s fotografom či vyskúšať si módne prehliadky. Celá súťaž je o praxi – čo je potrebné vykonať aby moja tvár bola na obálke časopisu alebo aby som mohla predvádzať šaty na módnej prehliadke? Ako reagovať vo svete, ktorý nepozná čas; len úspech a neúspech? Je to vôbec povolanie byť modelkou alebo životný štýl? Všetky tieto a podobné otázky vysvetľuje účastníčkam organizátorka Ivana Matušková.

 

Keďže koronavírus ovplyvnil priebeh aj tejto udalosti, rozhodli sme sa kontaktovať dievčatá a vyspovedať ich, ako trávia čas počas pandémie a celkovo ako sa pripravujú na súťaž. Každej sme sa opýtali nasledovné tri otázky:

 

Ako trávite karanténu?  

Prečo Vás oslovila súťaž Fotomodelka Európy?

Pripravujete ste nejak špeciálne na súťaž? 

 

 

Anastazia Kopyl, 13

V karanténe sa snažím svoj čas využiť najviac ako sa dá, beriem to ako príležitosť investovať voľný čas do niečoho, čo v bežnom živote nestíham. Napríklad som sa vrátila k čítaniu kníh v rámci oddychu, hrám na klavíri aj skladby mimo učebných plánov umeleckej školy a čas s rodinou už neznamená iba pár viet počas uponáhľaného rána, ale spoločné výlety a rozhovory, na ktoré sme si predtým vyhradzovali príliš málo času. 

 

Súťaž ma oslovila už v predchádzajúcom ročníku, kedy som sa tiež prihlásila, ale žiaľ som sa nedostala medzi finalistky. Fotky dievčat minulých ročníkov ma doslova očarili, a preto som sa rozhodla popracovať na svojich nedostatkoch, ktoré som na sebe videla, a skúsila som to opäť tento rok. Som rada, že som súčasťou tohoto ročníka, s dievčatami si tvoríme kvalitnú konkurenciu, keďže sme každá iná, a práve to je na tom zaujímavé. Aj v tejto ťažkej situácii nám organizátori dali príležitosť prejaviť sa, takže sa aktívne zapájame aj napriek nečakanému obratu každodenných záležitostí.

 

Ako som už spomínala, od organizátorov dostávame zadania, ktoré nám umožňujú ukázať nielen úsmev na fotke, ale aj svoju osobnosť a životný štýl. Nedávno sme mali možnosť dokázať, že sú spôsoby ako priniesť kvalitné fotky aj z domáceho prostredia, chce to len zapojiť kreativitu a vložiť do toho svoju osobnosť. V každom svojom príspevku sa snažím ukázať kúsok seba. 

 

 

 

Klaudia Chmarová, 19

 V karanténe, ako asi väčšina z nás, trávim čas hlavne so svojou najbližšou rodinou doma alebo v prírode... Som aktívny typ a šport je pre mňa najväčší relax, takže som veľa času trávila cvičením, turistikou a športami, ktoré umožňuje táto situácia. Pred časom sa mi stal úraz na bicykli a odvtedy som musela trochu spomaliť, ale už to beriem "športovo". Veď predsa všetko zlé je na niečo dobré. Momentálne napríklad viac čítam, a vzdelávam sa v oblastiach, na ktoré som doteraz akosi nemala čas, a tiež chodím na prechádzky do prírody spojené so zbieraním a triedením odpadkov. 

 

Súťaž ma oslovila svojim obsahom, a to najmä príležitosťou spolupracovať s rôznymi partnermi počas súťaže, ale možno aj v budúcnosti. 

 

Nie, nijako špeciálne sa nepripravujem. Teda ja to tak nevnímam, že by to bolo niečo špeciálne. Už niekoľko rokov pravidelne cvičím a snažím sa dodržiavať zdravý životný štýl, takže je to u mňa rutinná záležitosť. 

 

Foto: Ján Jančok

 

Nikola Hašová, 5

Pro mě je podstatné být aktivní. Vytvořit si plán toho, co budu každý den dělat. Od úklidu, cvičení, přes sebevzdělávání, společné hry s rodinou. Ze začátku jsem věnovala část dne pomoci druhým, například šití roušek. V rámci možností chodím do přírody, kde si vyvětrám hlavu, čtu knížky a také ráda kreslím. Téměř každý den se věnuji fotomodelingu, naštěstí mám v rodině fotografa, a tak ani toho jsem se nemusela vzdát. Důležité je mít jasnou představu, jak dny budou probíhat. To, co je pro mozek nejhorší, když se propadne do "bezcílného bezčasí", kdy čas plyne a my pouze koukáme do zdi.

 

Už od malička se mi soutěže krásy líbily, ale dlouho jsem je jen pozorovala, neměla jsem odvahu. V roce 2014 mě oslovil fotograf s nabídkou focení a tak to začalo, přicházelo víc a víc nabídek, krásná cesta plná nových zkušeností, zážitku, přátel a různých prozkoumaných míst. Je to něco, co mě naplňuje a baví. Najednou rostla i sebedůvěra. Konkrétně soutěž Fotomodelka Európy jsem pozorovala poslední 3 roky. Nejvíce mě zaujalo, že to není soutěž jen o kráse, ale hlavně o sympatii, inteligenci a také o tom jak je každá z nás fotogenická. 

 

Moje příprava probíhá už nějaký ten rok cvičením na postavě, péčí o pleť a sebevzděláváním. Myslím, že to patří nejen do období soutěže, ale i do zdravého životního stylu. Také trénuji chůzi na podpatcích a zdokonaluji svůj projev jak slovní, tak i vzhledem. Důležité je být přirozená, sama sebou, aby jsme se cítili dobře, žádné přehánění. Do speciální přípravy soutěže bych zahrnula úkoly a doporučení, které nám paní ředitelka Ivana Matušková dává.

 

 

Nicol Šutovská

Väčšinu času v karanténe trávim doma, lebo to považujem za zodpovedné. Som študentkou bilingválneho slovensko-španielskeho gymnázia a v dopoludňajších hodinách mám vyučovanie formou hodín online. Poobede sa venujem cvičeniu, aby som si aj počas karantény udržala kondíciu. Každý deň chodím venčiť môjho psa. Raz do týždňa idem pomôcť mojej babke s nákupom potravín. Som rada, že cez víkendy už môžem brigádovať v zmrzlinárni, kde si popri štúdiu privyrábam.

 

Mala som malú skúsenosť s fotením oblečenia a to má inšpirovalo skúsiť sa venovať tomu viac. Na internete som našla pozvánku do súťaže Fotomodelka Európy, zúčastnila som sa kastingu a vyšlo to. Zaujala má výborná organizácia súťaže, príjemní ľudia, profesionálny prístup a krásne fotografie na ich internetových stránkach. 

 

Cvičením sa snažím udržať v dobrej fyzickej kondícii. Starostlivosť o pleť je mojou dennou rutinou, zdravo sa stravujem a snažím sa každý deň urobiť niečo pozitívne. Veľmi sa už teším na spoločné fotenia v súťaži. 

 

 

Tereza Palečková, 12

V této mimořádné situaci se snažím žít běžný život, ale také musím být zodpovědná nejen k sobě, ale také k ostatním a respektovat vládní nařízení. Přes den, jsem v zaměstnání a pozdější volný čaj si plánuji podle sebe. Mám ráda sport, takže kdykoli mám čas a chuť, jdu si zaběhat do přírody nebo si zacvičím doma. Hodně času trávím se svou rodinou a také se svým pejskem, se kterým je vždy o zábavu postaráno. Na druhou stranu, si ale také ráda odpočinu, nejraději volím kreslení, poslech hudby nebo sledování filmů. Jsem ráda, že povolili už i některá z opatřeních a že konečně se po dlouhé době mohu vídat i se svými přáteli.

 

Už od svých 15. ti let byl můj sen se dostat do modelingové agentury. Ten se mi splnil před rokem, kdy jsem se dostala do agentury LB Models Company, díky níž jsem právě narazila na nabídku soutěže Fotomodelka Európy. Neváhala jsem ani vteřinu a řekla si "proč to nezkusit". Tato soutěž mě zaujala právě z toho důvodu, že se jedná o focení, které mě vždycky bavilo a není zde důležitá výška.

 

Jak už jsem zmiňovala, ve svém volném čase si vymýšlím sportovní aktivity, čímž si udržuji kondici. Také ráda pečuji o svůj zevnějšek.

 

 

Jaruška Kršková, 3

Karanténu trávím většinou doma, pokud nemusím tak do města mezi lidi nechodím. Více času trávím v přírodě, jezdím na výlety s přítelem. Jelikož jsem ještě studentem SŠ tak se doma učím, a více se věnuji i čtení. Starám se i o své tělo, dopřávám si různé masky a zábaly, a to samozřejmě v tomto období je to nejlepší co člověk může udělat.

 

Beru to jako novou zkušenost, dobrodružství, prostě něco nového. Chci tím nabrat nové zkušenosti do budoucna, protože ty se vždy hodí. Když jsem viděla nabídku na casting, neváhala jsem, a hned jsem se přihlásila.

 

V této situaci to podle mě moc nejde, jen jak už jsem psala tak o sebe více pečuji aby mé tělo vypadalo co nejlépe. Pevně doufám že brzy bude vše jako dříve.

 

 

Ďalšie finalistky nájdete v článku "Toto sú finalistky súťaže Fotomodelka Európy časť 1."

 reklama


Zdroj: Netky Gabriela NagyováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok