Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. nov. 2020Emília
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
28.11.2016 15:30 Ekonomika
Trenčiansky kraj si zoberie úver 13 miliónov eur na predfinancovanie investícií z fondov EÚ
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.11.2016 15:30 Ekonomika

Trenčiansky kraj si zoberie úver 13 miliónov eur na predfinancovanie investícií z fondov EÚTRENČÍN – Trenčiansky samosprávny kraj si zoberie úver 13 miliónov eur na predfinancovanie investícií v rámci Európskych štrukturálnych a investičných fondov. Prijatie úveru schválili na dnešnom zasadnutí poslanci zastupiteľstva TSK.


Podľa návrhu, ktorý predložila vedúca finančného odboru Úradu TSK Renáta Ozimová, najvýhodnejšiu ponuku na poskytnutie úveru predložila Rozvojová banka Rady Európy so sídlom v Paríži. „Ministerstvo financií Slovenskej republiky súhlasí s prijatím úveru TSK v celkovej výške 13 miliónov eur za podmienok, že dlh TSK v ďalšom období neprekročí 50 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka. Prijatý úver bude použitý výlučne na úhradu 95 % oprávnených výdavkov schváleného investičného projektu, a to len pre projekty financované systémom refundácie,“ uviedla Ozimová.

 

Ako dodala, TSK má podané projekty v rámci Operačného programu Interreg, kde je financovanie prostredníctvom refundácií, TSK musí najskôr vynaložiť finančné prostriedky a až potom sú z riadiaceho orgánu preplácané.

 

„Úver môžeme čerpať v rokoch 2016 až 2021, čerpanie bude podľa aktuálnej potreby. Tranže môžu byť minimálne dve, maximálne šesť. Splatnosť každej je tri roky. Úroková sadzba bude stanovovaná pred každým čerpaním podľa aktuálneho stavu na medzinárodných trhoch. Keby sme čerpali úver momentálne, úroková sadzba je nulová,“ skonštatovala Ozimová s tým, že zadlženosť TSK sa prijatím úveru nezvýši, takýto typ úveru nevstupuje do dlhu TSK.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok